ŘSD získalo od EU účelové dotace pro 9 projektů


0 0 votes
Hodnocení článku

Dne 31. 3. 2005 bylo vydáno Rozhodnutí o poskytnutí účelové dotace z prostředků strukturálních fondů, jmenovitě Evropského fondu pro regionální rozvoj, pro 9 projektů z oblasti dopravní infrastruktury zajišťovaných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Projekty budou realizovány a spolufinancovány v rámci Operačního programu Infrastruktura. Celková částka dosud schválené nenávratné pomoci pro ŘSD ČR je 1.103.217.523,- Kč.Podpora z Operačního programu Infrastruktura byla schválena pro 7 projektů v rámci Priority 1 – Modernizace a rozvoj dopravní infrastruktury celostátního významu, Opatření 1.2 – Výstavba a modernizace silnic I. třídy. Dle rozhodnutí bude na jednotlivé projekty poskytnuta dotace v rozmezí 25 – 75 % celkových uznatelných nákladů. Evropská unie tak poskytne na tyto projekty grant v celkové výši 1.068 mil. Kč. Zbývající část nákladů bude hrazena Státním fondem dopravní infrastruktury. Jmenovitě se jedná o následující projekty:

– Silnice I/38 Znojmo, obchvat I
– Silnice I/16 Mlčechvosty – obchvat, 2. stavba
– Silnice I/34 Stráž nad Nežárkou
– Silnice I/34 Nová Ves – Božejov
– Silnice I/67 Karviná, most přes Olši
– Silnice I/44 Rájec – Zábřeh
– Silnice I/25 Boží Dar – obchvat

Dále bylo rozhodnuto o poskytnutí podpory z  Operačního programu Infrastruktura pro 2 projekty v  rámci Priority 2 – Snížení negativních důsledků dopravy na životní prostředí, Opatření 2.1 – Realizace ochranných opatření na dopravní síti k zabezpečení ochrany životního prostředí. Dle rozhodnutí bude na jednotlivé projekty poskytnuta dotace až do výše 75 % celkových uznatelných nákladů. Evropská unie tak poskytne na tyto projekty grant v celkové výši 34,9 mil. Kč. Zbývající část nákladů bude hrazena Státním fondem dopravní infrastruktury. Jedná o projekty:

– Silnice I/10 Mnichovo Hradiště – protihluková opatření
– Silnice I/10 Písková Lhota – protihluková opatření

Celková částka dotace z prostředků Strukturálních fondů EU alokovaná na období let 2004 – 06 pro ŘSD ČR je cca 1.157 mil. Kč. Na dočerpání zbývajících prostředků ve výši cca 54 mil. Kč jsou ze strany ŘSD ČR v  současné době připravovány další vhodné projekty.

Evropská unie svým rozhodnutím o alokaci finanční pomoci na výše uvedené projekty podporuje záměr ČR v oblasti zajištění kvalitního vnitrostátního silničního spojení, které bude mít pozitivní dopad na ekonomické a sociální prostředí jednotlivých dotčených regionů a na snížení negativních důsledků dopravy na životní prostředí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,50095 s | počet dotazů: 194 | paměť: 90700 KB. | 23.09.2023 - 01:57:14