Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Řidiči, pozor na ledovku!


Český hydrometeorologický ústav vydal výstražnou informaci, která se týká předpovědi na čtvrtek 6.1.2011.Po přední straně brázdy nízkého tlaku nad východním Atlantikem a západní Evropou budou od čtvrtka přes naše území v teplém jihozápadním proudění postupovat frontální systémy. Od jihozápadu se bude postupně na většině území vyskytovat občasný déšť, zpočátku i déšť se sněhem a místy srážky mrznoucí. V místech s mrznoucími srážkami se bude tvořit ledovka.

Výstraha je dána na celé území ČR v době od 6.00 hod ve čtvrtek 6.ledna do 11.00 hod. v pátek 7. ledna 2011.

Doporučení pro řidiče: Omezit jízdy autem, v případě nutnosti jízdy sledovat zpravodajství Zelené vlny a jezdit velmi opatrně.

Bude nutné počítat s přizpůsobením rychlosti jízdy situaci na povrchu vozovky a vybavit se na prodloužení jízdního času.

Ujasněme si termín – ledovka. Ledovka vzniká  jako průvodní jev mrznoucího deště nebo mrznoucího mrholení. Na promrzlou vozovku dopadají kapky vody, které okamžitě mrznou a vytvářejí tenkou ledovou vrstvu – ledovku. Ledovka je čirá a často naprosto hladká. Pro řidiče je takový povrch velice nebezpečný a vyžaduje především odpovídající snížení rychlosti vozidla. Komplikace může ledovka způsobit i při velice nízké rychlosti na svahu a v zatáčkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,06935 s | počet dotazů: 210 | paměť: 31710 KB. | 07.08.2022 - 23:57:22