Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Revitalizace náměstí omezí průjezd centrem města!

Od 22. února do 14. března 2010 bude historické Staroměstské náměstí spolu s ulicí Pražská brána v  historickém centru Mladé Boleslavi  neprůjezdné pro veškerá vozidla. Důvodem je zahájení prací souvisejících s I. etapou revitalizace jižní části náměstí. FOTO v článku.

Doprava bude vedena objízdnou trasou:

* pro vozidla jedoucí ze směru od třídy Václava Klimenta povede ulicí Jaselskou, Ptáckou a Nádražní

* pro vozidla v opačném směru  bude objízdná trasa vedena ulicemi Viničná, Na Celně, Jičínská a Třídou T.G.Masaryka.

Stavební práce na Staroměstském náměstí by měly pokračovat až do září letošního roku. Po dokončení budou obyvatelé města i návštěvníci moci využívat nově upravené plochy náměstí s odpočinkovými zónami, zelení i vodními prvky. Součástí stavby bude také vybudování podzemního parkovacího domu podél ulice Kateřiny Militké. Proto byl na tomto místě proveden archeologický průzkum. Odhalené archeologické vykopávky budou částečně zachovány. Plánovaný podzemní parkovací dům v severní části náměstí bude mít na povrchu parkovou úpravu a budou zde umístěny některé části povrchových archeologických nálezů.

Stavbu provádí firma B!ogl&Krýsl ( spojená se stavbou mostu u Studénky). Město věnuje na rekonstrukce náměstí takřka 100 milionů korun. Město by se mělo po získat reprezentativní centrální náměstí, nové povrchy ulice Pražská brána i přístupové komunikace vedoucí k objektu hradu.

Mladá Boleslav - Staroměstské náměstí - leden 2010 Mladá Boleslav - Staroměstské náměstí - leden 2010

Fotografie z ledna 2010. Během rekonstrukce Staroměstského náměstí budou dle aktuálního stavu prací probíhat i změny stávajícího parkovacího systému. Pro návštěvníku centra města doporučujeme využít raději parkovací dům, který je umístěn v docházkové vzdálenosti na Jaselské ulici.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,89700 s | počet dotazů: 156 | paměť: 22738 KB. | 26.01.2022 - 05:49:33