Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovoznilo nový úsek dálnice D3

Jihočeská dálnice se díky tomu prodlouží od Bošilce až k Ševětínu. „Otevřením toto úseku dálnice vlastně zapadl další kousek do pomyslné skládačky, kterou tady všichni společně skládáme. Moc bych si přála, aby i Středočeský kraj poskládal svůj díl této páteřní komunikace co nejdříve a my se konečně dostali bezpečně a rychle až do Prahy. Jižní Čechy si už dálnici zaslouží,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská a poděkovala všem, kdo se na přípravě a stavbě dálnice podíleli. Krajský radní pro dopravu Jiří Švec upozorňuje hlavně na zvýšení bezpečnosti, které dálnice přinese. „Každý zprovozněný úsek, byť by měl jen devět kilometrů, znamená zvýšení bezpečnosti a zrychlení dopravy,“ zdůraznil Švec s tím, že po desítkách let zdlouhavých přípravných prací nabírá konečně stavba žádoucí tempo.

Nově otevřený úsek dálnice měří 8,1 kilometru. Součástí úseku jsou i 4 dálniční mosty a jeden podchod pro pěší. Úsek Bošilec – Ševětín bude primárně sloužit jako náhrada stávající silnice I/3, která ve stávající podobě již nedostačuje potřebám provozu. Trasa začíná za Horusickým rybníkem v těsné blízkosti přírodní rezervace Horusických blat. Odtud je vedena v souběhu se IV. železničním koridorem, částečně po bývalé silnici silnice I/3 a dále po nově vybodovaném dálničním tělese. V místě dnešní křižovatky silnic I/3 x III/14713 je v  km 109,9 postaven most přes Bukovský potok délky 91 m.  V km 112,6 dálnice kříží mostem délky 62 m silnici III/1555 a Bošilecký potok. Přes lokální biokoridor, vodoteče a  polní cestu je v  km 114,3 vede most délky 94 m. Posledním mostem na trase je klenbový most přes Ponědrážský potok. Stavba úseku Bošilec – Ševětín vyšla na 1,24 miliardy korun bez DPH. Investorem je stát a spolufinancována byla v rámci Operačního programu Doprava 2014 – 2020 z Fondu soudržnosti.

Ředitelství silnic a dálnic aktuálně pracuje na stavbě dalších 30 kilometrů dálnice D3. V intenzivní přípravě je i úsek Jesenice – Nová Hospoda a Třebonín – státní hranice s Rakouskem.

Zdroj: Jčk

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,28509 s | počet dotazů: 179 | paměť: 54975 KB. | 18.10.2021 - 15:48:23
X