Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Radary hlídají další ulici v Praze.

Od 23. listopadu 2006 hlídají radary Evropskou ulici v Praze 6. V průměru po této komunkaci projede denně 17 tisíc vozidel a z hlediska nehodovosti patří k velmi rizikovým. Evropská ulice ( silnice I/7) je téměř v přímce vedená komunikace obklopená vilovou i sídlišťní zástavbou. Je zatížena dopravou místní i cílenou např. na nedaleké letiště Praha – Ruzyně, dále na Slaný, Louny a Chomutov. Vozidla jezdí ve dvou pruzích a středem komunikace je vedena tramvajová doprava. Přecházení chodců je na mnoha místech po přechodech se světelnou signalizací. Samotný charakter komunikace  svádí řidiče k zrychlené jízdě. Kontrolní měření proběhlo od 15. do 19. listopadu 2006 a byla měřena rychlost celkem 14 998 vozidel. Podle předpisů jelo jen 6 741 řidičů, 7 486 překročilo rychlost o méně než 10 km/h  a 772 o více jak 10 km/h . Byla naměřena i rychlost více než 130 km/h.

Radarová technika je umístěná ve směru od letiště do centra v délce 280 m, zaznamenává počet projíždějících vozidel a okamžitě zpracovává informace o vozidle, které překročí povolenou rychlost. Záznamy vyhodnocuje Městská policie hl.m.Prahy.

Evropská ulice je dalším úsekem v Praze, kde je měřena rychlost projíždějících vozidel. Další měřené úsely – tunely Strahovský, Mrázovka a Zlíchov + Ústecká ulice směrem z Prahy.

V Praze se počítá s umístěním celkem dvaceti měřičů na vybrané rizikové komunikace. Polovina pro poměrové měření ( v provozu jsou již na Evropské a Ústecké ulici). Další polovina bude sloužit pro bodové měření v místech zvýšené možnosti konfliktu mezi chodci a řidiči. ( např. v okolí škol ). 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,24221 s | počet dotazů: 172 | paměť: 54801 KB. | 30.11.2021 - 10:02:37
X