Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Rada Středočeského kraje schválila umístění provizorní pěší lávky přes Labe


Zajistit propojení obou břehů Labe pro chodce v městě Nymburk bylo jedním z bodů jednání radních kraje v úterý 7.srpna 2018. Je to tři dny poté, co se po demoličních pracích původní lávka zřítila do Labe. Provizorní lávka pro pěší by měla být umístěna přímo na silničním mostě, který zajišťuje dopravní propojení z centra města směrem na Kolín a silnici I/38. Celková šířka mostu však neumožňuje v současné době bezpečný pohyb chodců po úzkém chodníčku. K umístění provizorní lávky se bude muset ještě vyjádřit správce  mostu Ředitelství silnic a dálnic. Vzhledem k tomu, že silniční most je památkově chráněn, budou muset být veškeré práce na projektové dokumentaci také projednány a odsouhlaseny Národním památkovým ústavem.

Strženou lávku pro chodce uzavřelo vedení města Namburk kvůli špatnému stavu loni koncem roku. V letošním roce zastavila plavební správa provoz lodí na Labi pod lávkou a uzavřená jsou i prostranství na obou březích. Demoliční práce staré lávky by měly být definitivně hotovy do 12. srpna.

Prokázalo se, že rozhodnutí uzavřít lávku bylo správné. Lana uvnitř lávky byla silně zkorodována. Při pádu bylo „stříháním“ přerušeno necelých 25% lan, což je známka toho, že ta lávka byla skutečně narušená. Dle původních propočtů mělo dojít k pádu po ustřižení více než 50%, navíc „stříhání“ bylo prováděno v nenarušeném místě a přesto zde byla nosná ocelová lana zkorodována a oslabena.

Video z demolice https://www.youtube.com/watch?v=_pFqr7zYvUA

Investorem provizorní lávky pro pěší na stávající most by mělo být město Nymburk, které by rádo provizorní lávku postavilo co nejrychleji.V sobotu 11. srpna by mohl být obnovený provoz lodí po Labi v Nymburce.

Zdroj: Středočeský kraj, Nymburk

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,14330 s | počet dotazů: 222 | paměť: 32522 KB. | 22.03.2023 - 21:12:46