Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Rada Pardubického kraje podporuje projekt splavnění Labe

Na lednovém zasedání rady Pardubického kraje vyjádřili členové rady podporu záměru splavnění Labe, který je součástí záměrů rozvoje Pardubického kraje, zakotvených nejenom v Programu rozvoje Pardubického kraje z roku 2011, ale také v Zásadách územního rozvoje Pardubického kraje z roku 2010. V tomto záměru jsou formulovány také nutné stavby jako nový plavební stupeň Přelouč II – plavební kanál, komory, další doplňující stavby a přístav Pardubice.

Dokončení splavnění Labe do Pardubic umožní prodloužení labské vodní cesty z přístavu Chvaletice do Kunětic a Labe by tak na území České republiky dosáhlo splavné délky 247 kilometrů. Vodní cesta do Pardubic by mohla nabídnout možnost mezinárodní nákladní dopravy zejména směrem do námořních přístavů včetně využití kontejnerové dopravy.

Pro zajištění splavnosti Labe do Pardubic chybí realizace stavby Stupeň Přelouč II, která představuje vybudování plavební komory na 3 kilometry dlouhém plavebním kanále. Tato komora překoná spád současného jezu Přelouč a navazujícího nesplavného úseku. Dále do Pardubic je vodní cesta již splavná (hladinu udržují jezy Přelouč, Srnojedy a Pardubice, u jezů Srnojedy a Pardubice jsou funkční plavbní komory), pouze je nutné realizovat dílčí modernizační úpravy.

 O vybudování stupně Přelouč usiluje Ředitelství vodních cest jako investor stavby řadu let. Dne 17. 12. 2012 vydal stavební úřad Přelouč veřejnou vyhláškou rozhodnutí o umístění stavby Stupeň Přelouč II, s možností odvolání ke Krajskému úřadu Pardubického kraje.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,46276 s | počet dotazů: 179 | paměť: 29934 KB. | 17.09.2021 - 08:40:26
X