Protipovodňový val chrání obyvatele Střekova v Ústí nad Labem

Zhruba kilometr dlouhý val vyrostl na střekovském nábřeží od jara a v listopadu proběhla zkušební montáž mobilních protipovodňových stěn, které mají odolat velké vodě.  Foto v článku.

Součástí protipovodňového valu je zapuštěná železobetonová zeď, která má zamezit pronikání vody pískovcovým podložím labského břehu. Na hřeben zdi mohou být v případě velké vody montovány mobilní zábrany až do výše 2,4 metru. Celý systém by měl odolat vodě zvednuté až o 10 metrů. Povodí Labe zaplatilo za stavbu hráze 85 milionů, město zaplatilo za mobilní stěny 24 milionů a z toho 10 milionů dotoval Ústecký kraj. Upravený val je nově osázen zelení a po hřbetu valu vede nová komunikace pro pěší a cyklostezka. Nově jsou upraveny bezbariérové přístupy navazující na přechody pro chodce.

Ústí nad Labem - protipovodňový val Ústí nad Labem - protipovodňový val

Celá stavbě se opozdila  z důvodů odvolání firem, které neuspěly ve výběrovém řízení pro dodání mobilních stěn. V nově vypsaném řízení uspěla firma Průmyslové bariérové systémy a dodavatelem stavby železobetonových stěn je firma Stavby mostů Praha.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,37351 s | počet dotazů: 161 | paměť: 25977 KB. | 23.06.2021 - 14:26:04
X