Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Projekt EUROKLÍČ byl realizován na dalších nádražích!


České dráhy investovaly finanční prostředky na zajištění bezbariérových vstupů v jedenácti středočeských železničních stanicích.

Cílem mezinárodního projektu EUROKLÍČ je zpřístupnit postupně  sociální zařízení a schodišťové plošiny hendikepovaným občanům pomocí univerzálního „euroklíče“. V Evropě je v současné době registrováno přibližně sto tisíc eurozámků. V České republice byl první eurozámek instalován před dvěma lety na nádraží ve středočeských Stránčicích, následovaly Mariánské Lázně a letos přibylo dalších 11 stanic: Kladno, Senohraby, Kolín, Poděbrady, Dobřichovice, Lysá nad Labem, Příbram, Vlašim, Zruč nad Sázavou, Čerčany, Benešov u Prahy.

České dráhy se postupně snaží zajistit stále větší počet bezbariérových spojů a stejně tak se postupně mění i vybavení železničních stanic. Státní organizace Správa železniční dopravní cesty realizuje bezbariérové úpravy při každé nové rekonstrukci nádražních budov.  Další službou pro hendikepované cestující jsou internetové stránky www.cd.cz/bezperekazek . Stránky byly vytvořeny ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR a odpovídají i požadavkům nevidomých.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,95846 s | počet dotazů: 169 | paměť: 24103 KB. | 28.05.2022 - 16:36:04