Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Projekt bude sledovat agresivní řidiče


Oddělení BESIP  podpoří finančně projekt, který má za cíl zmapovat agresivní a bezohledné chování řidičů a formulovat opatření vedoucí k eliminaci agresivity na našich silnicích.

Na realizaci projektu se bude podílet především Fakulta dopravní ČVUT Praha a Policejní prezidium ČR. V loňském roce se již podařilo realizovat pilotní projekt, kdy se monitorovalo chování řidičů na vybraných komunikacích v Praze, Středočeském kraji a na dálnici D1.  Celkem bylo zhotoveno 61 hodin videozáznamů jízdy řidičů a bylo zachyceno celkem 577 případů bezohlednosti nebo agresivity. Nejčastěji bylo zaznamenáno překročení povolení rychlosti ( v limitu od 15 km /hod. výše) a to činí 39 % z evidovaných přestupků. Další početnou skupinou 27 % bylo nebezpečné předjíždění a 22% nedodržení bezpečné vzdálenosti.

Na základě doporučení pilotního projektu  se MD ČR rozhodlo projekt podpořit a během příštího roku získat data z celé ČR, ze kterých by se dala formulovat systémová opatření. Sledování chování řidičů bude prostřednictvím kamer, které budou umístěny v osobních automobilech i v  kamionu. V poslední fázi projektu dojde k testování osob na simulátorech  a bude prováděno měření pomocí EEG a přístroje NIRO 200.

Možná, že výsledky projektu předežene některá z automobilových firem, která se věnuje bezpečnostním systémům zabudovaným přímo do automobilůVýzkum takových systémů je určitě finančně nákladné stejně jako zavedení systémů do běžné výbavy auta. Jenže vymyslet chytré přístroje je v současné době asi snazší, než chtít od řidičů zodpovědné a neagresivní chování.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,11565 s | počet dotazů: 161 | paměť: 23764 KB. | 25.05.2022 - 09:29:40