Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Projednával se návrh na využití vojenského prostoru v Boleticích .

Na jednání v úterý 31. ledna 2006 , které se týkalo využití části známého vojenského prostoru, se sešli hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a  náčelník generálního štábu Armády ČR Pavel Štefka. 

Návrh Jihočeského kraje obsahuje variantu zpřístupnění  části vojenského území v oblasti přiléhající obci Horní Planá. Vytipování obsahuje i využití vrcholu Špičák pro posílení turistického ruchu v uvedené části Šumavy. S myšlenkou otevření vojenského prostoru pro veřejnost přišel Jihočeský kraj již v roce 2003.  Díky cílenému jednání  a zájmu Jihočeského kraje se podařilo již v loňském roce zpřístupnit v okrajových částech boletického újezdu část tras pro pěší, běžeckou a cykloturistiku. V současné době je nutné pro využití dalších oblastí sjednotit představy Armády ČR, Jihočeského kraje a ochránců přírody.

Ve vojenském prostoru Boletice jsou převážně jehličnaté lesy a téměř 50 % plochy je vyčleněno jako chráněná krajinná oblast. Chráněné druhy rostlin : alpské kosatce, lilie zlatohlavá, prha chlumní.  Chráněné druhy ptactva a zvěře: ledňáček říční, tetřev hlušec, vydra říční, mlok evropský. Část vojenského prostoru je začleněna do evropského projektu NATURA 2000.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,34409 s | počet dotazů: 168 | paměť: 62154 KB. | 02.12.2021 - 22:47:05
X