Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Přípravy na realizaci Projektu na rozšíření letiště Vodochody  pokračují


original

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozhodl zamítavě ve věci stížnosti obcí dotčených záměrem rozšíření letiště Vodochody podané v únoru roku 2018. Soud ve svém vyjádření nepovažuje obce za oprávněné stížnost podat a proto se nijak nezabýval jejich argumenty a celou věc uzavřel. Rozhodnutí soudu je konečné. Závazné stanovisko EIA k záměru rozšíření letiště Vodochody je tak platné.

Platný ekologický posudek EIA má projekt letiště od roku 2017. Situace kolem posudku měla delší  vývoj. Ministerstvo životního prostředí nejprve vydalo kladné stanovisko, kvůli stížnostem starostů okolních obcí úřad začal své stanovisko prověřovat a poté ho zrušil. Letiště ovšem zrušení souhlasného stanoviska napadlo žalobou a po zásahu justice se stanovisku EIA vrátila platnost.

Na několik otázek ohledně současného využití a plánované budoucnosti nám odpověděl ředitel letiště ing. Martin Kačur.

  1. Jaký je v současnost době na letišti  letecký provoz ? V současné době je letiště Vodochody užíváno zejména společností AERO Vodochody AEROSPACE při vývoji a výrobě letadel. Mimo to letiště užívají soukromí vlastníci letadel (cca do 25 tun), a to jak pro výcvik, tak pro obchodní lety.
  2. Budou pokračovat přípravy na rozšíření letiště Vodochody ? Přípravy pokračují, momentálně se zpracovávají dokumentace pro uzemní řízení.

      3. Můžete stručně nastínit, v jaké šíři a časovém horizontu plánuje vedení společnosti realizovat plánovaný projekt? Realizace je plánována hned jak se nám podaří získat            všechna povolení ke stavbě. Optimisticky by to mohlo být již v roce 2023, avšak vzhledem k očekávaným sporům s odpůrci letiště odhadujeme termín zahájení provozu až                  v roce 2025.

       4. Bude plánovaný projekt realizován v uvedené verzi, jak je na stránkách Letiště Vodochody, nebo jsou již dnes plánované nějaké úpravy? Projekt se připravuje                           v zásadě v rozsahu, který je na našem webu, drobné odchylky  od původních plánu se však obdobně jako u jiných staveb vyskytnou i u nás.

Projekt připravuje společnost Letiště Vodochody ze skupiny Penta. Více o projektu najdou zájemci na stránkách http://letiste-vodochody.cz/o-projektu/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05294 s | počet dotazů: 219 | paměť: 34683 KB. | 24.03.2023 - 04:20:43