Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Pražský magistrát žádá řidiče, aby omezili jízdy automobily


V noci ze čtvrtka 19. ledna na pátek 20. ledna 2017 vyhlásil Český hydrometeorologický ústav pro území hlavního města Prahy smogovou situaci. Důvodem byly vysoké koncentrace suspendovaných částic PM10. Smogová situace se však v Praze během víkendu nezlepšila a regulace stále. Všichni provozovatelé zdrojů znečišťování ovzduší, které jsou významné z hlediska produkce emisí tuhých znečišťujících látek, obdrželi informaci o vyhlášení regulace na území aglomerace a byli vyzváni k dodržování podmínek provozu vyplývajících z regulačních řádů.

Město také apeluje na řidiče, aby pokud možno nevyjížděli a využili městskou hromadnou dopravu.

Rovněž i nadále platí doporučení, aby Pražané a návštěvníci metropole omezili pobyt venku, zejména se toto doporučení týká osob s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním a starších lidí. Pobyt venku není v této situaci vhodný ani pro malé děti. Fyzicky náročných aktivit pod širým nebem by se měli zdržet i dospělí bez zdravotních potíží.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz, záložka Ovzduší, předpověď rozptylových podmínek je součástí předpovědí počasí pro ČR a jednotlivé kraje a je v záložce Počasí.

 

Polétavý prach (PM z anglického názvu „particulate matter“) je pojem pro mikročástice o velikosti několika mikrometrů (µm). Částice mají své specifické označení podle velikosti – například PM10 označuje polétavý prach o velikosti 10 mikrometrů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,01065 s | počet dotazů: 168 | paměť: 20260 KB. | 28.05.2022 - 15:16:15