Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Pražské Roztyly a Záběhlice propojí cyklotrasa

Na začátku srpna 2015 zahájila Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) výstavbu dvoukilometrové cyklotrasy, která bude spojovat Roztyly s vyhledávanou odpočinkovou lokalitou v Záběhlicích. První cyklisté by si celou trasu mohli projet v průběhu listopadu. Jedná se o úsek od stanice metra Roztyly podél ul. Ryšavého, podél nájezdu na ul. 5. května, pokračuje ulicemi: Jihovýchodní VIII – Jižní III – Jihovýchodní VI – Lešanská – Obrovského – Nad Pahorkem (směr Záběhlice ul. Zastrčená) – Choceradská – po pravém břehu Chodovského potoka do ulice U Záběhlického zámku. Stavba cyklotrasy si vyžádá řadu dílčích stavebních a dopravních úprav.

„Pohybujeme se zde v zastavěné části města, proto je v rámci výstavby nové cyklotrasy třeba provést celou řadu dílčích stavebních i dopravních úprav na přilehlých komunikacích,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává; „ jedná se zejména o úpravy přechodů pro chodce tak, aby zde byl obousměrný přejezd pro cyklisty, vybudování přisvětlení některých úseků nebo přejezd pro cyklisty i chodce přes ulici Senohrabskou a celá řada dalších.“

Dílčí úpravy v jednotlivých úsecích:

Křižovatka Tomíčkova – Ryšavého: posunutí nového přechodu pro chodce s přimknutými oboustrannými jednosměrnými přejezdy pro cyklisty o cca 5m do ulice Tomíčkova. Součástí stavby bude provedena přeložka a rozšíření veřejného osvětlení (VO).

Úsek Jihovýchodní VIII: rozšíření asfaltového chodníku na š.3m, dále je cyklista účastníkem silničního provozu až k ulici Jihovýchodní VI. Trasa bude vybavena orientačním značením. 

Křižovatka Lešanská – Jihovýchodní VI: bude upraven stávající přechod pro chodce přes ulici Lešanskou a bude dělen ostrůvkem šířky 2,5m. Chodník mezi Lešanskou a Obrovského bude upraven jako stezka pro cyklisty a oddělen balisetami. Nový přechod pro chodce bude přisvětlen novým VO. 

Úsek Lešanská Senohrabská: vede ulicí Nad Pahorkem (směr Záběhlice), Zastrčená, Obrovského (směr Roztyly). Trasa bude vybavena orientačním značením. Cyklotrasa vedoucí podchodem pod Spořilovskou ulicí je společná pro chodce i cyklisty. Součástí stavby bude výstavba nového venkovního schodiště propojující ulici Zastrčenou s podchodem pod Spořilovskou. Podchod bude osvětlen novým VO 

Křižovatka Senohrabská – Choceradská: bude vybudován nový přejezd pro cyklisty a chodce přes ulici Senohrabskou a Choceradskou, Přechody budou přisvětleny novým veřejným osvětlením. V ulici Choceradské bude vyznačena trasa jako společná pro cyklisty i chodce

Úsek Hráz – U Záběhlického zámku. Bude vybudovaná nová stezka, společná pro chodce a cyklisty. Trasa bude vybavena orientačním značením. Součástí stavby budou přeložky příslušných IS.

 

Zdroj. TSK Praha


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,89903 s | počet dotazů: 179 | paměť: 23927 KB. | 27.10.2021 - 20:49:42
X