Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Pražské náplavky se připravují na novou sezónu s Farmářskými trhy

Hlavní město Praha připravuje program na oblíbených pražských záplavových územích na obou březích Vltavy. Přestože předchozí dvě sezóny byly výrazně ovlivněny protiepidemickými omezeními, revitalizované náplavky se staly jedním z přirozených společenských center metropole. Zároveň však pokračuje proces zklidňování a další kultivace celého území. „V rámci zklidnění nočních náplavek připravujeme zónu bez alkoholu. Konzumace alkoholu bude zakázána od půlnoci do deváté hodiny ranní a na dodržování nařízení budeme dohlížet ve spolupráci s bezpečnostními složkami,“ připomíná radní Jan Chabr.

„V nové sezóně plánujeme také otevřené workshopy a divadelní festival ARENA. Připravujeme také dvě velké akce pro děti. Jednou z nich je akce ke Dni dětí s pracovním názvem Náplavka dětem, na které, jak doufáme, budeme spolupracovat s Prahou 2 a Prahou 5. V rámci této akce se uskuteční i další akce.

Té bude předcházet květnový festival Ratolestfest, který obsadí obě náplavky s programem pro děti. Na Hořejším nábřeží budou každou druhou sobotu v sezóně probíhat tradiční Food festivaly, na Rašínově nábřeží každou sobotu Farmářské trhy a řada dalších akcí – kromě těch tradičních, jako je například 109. ročník pražského závodu Primátorek, připravujeme dvě výstavy Praha nebo třeba site specific projekt s Prague Biennale,“ vysvětluje kurátor pražské náplavky Petr Hozman a dodává: “ Ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy připravujeme pro návštěvníky také několik dalších menších i větších překvapení. Většina lodí a kobek na obou náplavkách chystá i vlastní kulturní akce. Jejich program je k dispozici na webových stránkách prazskenaplavky.cz, včetně nové interaktivní mapy. Sezóna 2022 bude opravdu pestrá a lidé se mají opravdu na co těšit. “

„Nové zasíťování náplavek zajistí bezproblémové využití břehové hrany včetně napojení na inženýrské sítě. Zároveň bude zajištěna dostatečná kapacita elektrické energie s ohledem na stále aktuálnější proces remotorizace a elektrifikace pražského vozového parku. V roce 2022 je plánována úprava sociálního zařízení na Rašínově nábřeží, která povede ke zkvalitnění služeb ve veřejném prostoru,“ dodává správce nábřeží Dušan Sahula.

Zdroj: Magistrát hl.města Prahy

Foto: B.Borová,IZDoprava


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,97856 s | počet dotazů: 161 | paměť: 19711 KB. | 27.01.2022 - 09:11:15