Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Pražská nemocnice Královské Vinohrady zavádí nový systém vjezdů a výjezdů vozidel

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady uvedla 1. září 2014 do zkušebního provozu dva nově vybudované vjezdy do areálu nemocnice, které jsou osazeny bezobslužným automatickým závorovým systémem kontroly vjezdů a výjezdů vozidel. Nové vjezdy z ulice Šrobárova a z ulice Ruská slouží pro osobní vozidla a vozidla záchranných zdravotnických služeb včetně sanitních vozidel. Nové vjezdy pro motorizované návštěvníky jsou osazeny automatickým bezobslužným závorovým systémem doplněným čtečkou registračních značek. Pro návštěvníky a pacienty funguje systém tak, že si řidič vyzvedne z vjezdového stojanu lístek, který si nechá po dobu pobytu v areálu nemocnice u sebe. Před odjezdem uhradí na základě předložení vjezdového lístku cenu za pobyt v areálu v automatické pokladně. Pokladny jsou umístěny u každého výjezdu a samostatná pokladna je umístěna ve vestibulu přízemní budovy H. Na pokladnách je možné platit hotově nebo bankovní kartou Master a Visa. Při výjezdu se závora automaticky otevře díky systému čtení registrační značky vozidel. V případě nečitelnosti registrační značky vloží řidič uhrazený vjezdový lístek do výjezdového stojanu a závora se následně otevře. Nové závorové systémy nahradily vypisování parkovacího lístku od správců. Doufejme, že nový systém bude fungovat bez problémů a umožní především vozidlům záchranné služby rychlý vjezd do areálu nemocnice.

Pro vozidla převážející občany s parkovacím průkazem ZTP-ZTP/P je pobyt v areálu nemocnice zdarma a pro řidiče těchto vozidel je instalován v centrální části areálu jižně před budovou N validátor vjezdových lístků, ve kterém si řidič na základě platného parkovacího průkazu ZTP-ZTP/P označí vjezdový lístek pro výjezd z areálu nemocnice. Na zařízeních automatického závorového systému a na validátoru je instalováno hlasové propojení na obsluhu systému, která poskytne v případě potřeby radu jak při obsluze zařízení postupovat.

Vjezd ze Šrobárovy ulice je v non-stop provozu. Vjezd z Ruské ulice je otevřen v pracovní dny od 5:30 do 19:30 hodin.

Cena parkovného:

Pracovní dny 8:00 – 15:00 hod. prvních 30 minut zdarma a do 60-ti minut 40,- Kč, následně za každých 30 minut se platí 30,- Kč.

Pracovní dny 15:00 – 8:00 hod a víkendy a svátky: prvních 30 minut zdarma, do prvních 60-ti minut 20,- Kč a dále za každých 30 minut se platí 15,- Kč

Informace o nemocnici najdou zájemci na http://www.fnkv.cz/


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,04550 s | počet dotazů: 165 | paměť: 53198 KB. | 24.10.2021 - 10:15:02
X