Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Praha začala osazovat dopravní značení zakazující vjezd osobních přepravníků

Technická správa komunikací hl. města Prahy (TSK) začala v pátek 25. listopadu osazovat dopravní značení, které zakazuje vjezd osobních přepravníků tzv. Segway. Jedná se celkem o 610 nových zónových značek ve 250 lokalitách na území městských částí Prahy 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 a 8. Celkem by instalace svislého dopravního značení (DZ) měla trvat zhruba čtrnáct dní. Instalovat se budou zónové značky IZ8a a IZ8b se symbolem B30a – „Zákaz vjezdu osobních přepravníků“.

„Schválení Nařízení Radou hl. m. Prahy ze dne 19. července 2016, které vjezd vozítek Segway zakazuje, bylo teprve prvním krokem a nyní začínáme stavět potřebné dopravní značení,“ uvedl náměstek pro dopravu a sport Petr Dolínek (ČSSD) a dodává; „na základě žádostí dalších městských částí se oblast rozšířila, a proto bylo nutné připravit rozsáhlý projekt, kde je přesně řešena každá hraniční ulice a umístění každé dopravní značky. Jsme už tak doslova na dosah cíle, kterým je konec ohrožování chodců těmito vozítky.“

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, na základě pokynu RFD MHMP ze dne 27. července, začala zpracovávat projekt k osazení DZ a projektantem byla spol. SATRA. Vzhledem k velikosti území se uvažovalo o dočasném osazení přenosného dopravního značení na nejfrekventovanějších místech, a to zejména na území MČ Prahy 1 a 7. Z důvodu možných technických problémům, které by toto řešení mohlo přinést, s tímto návrhem odbor dopravy MČ Prahy 1 nesouhlasil a čekalo se na dokončení velkého projektu, který byl projektantem předán 16. října 2016 na TSK.

Odbor dopravních agend (ODA) MHMP, který schvaluje opatření obecné povahy (OOP) – stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích, jako příslušný silniční správní úřad, obdržel dne 19. září 2016 žádost a kompletní projektovou dokumentaci od TSK. Zveřejnil ji dle zákona dne 5. října 2016 a v zákonné lhůtě 45 dnů přišly čtyři připomínky. OOP bylo vydáno dne 24.11.2016.

Zdroj:TSK Praha


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,30639 s | počet dotazů: 186 | paměť: 53507 KB. | 24.10.2021 - 08:37:12
X