Praha dostala pokutu za opravu Karlova mostu

Koncem března udělil Plzeňský kraj pražskému magistrátu pokutu ve výši 3,25 milionu korun a v úterý 6.dubna 2010 se konala tisková konference, na které zástupce vedení Prahy rozhodnutí a průběh opravy mostu obhajoval.

Plzeňský kraj dal Praze pokutu za znehodnocení památkové hodnoty Karlova mostu během jeho rekonstrukce. Radní Ondřej Pecha potvrdil, že se Praha proti rozhodnutí plzeňského krajského úřadu odvolá k Ministerstvu kultury ČR a pokud neuspěje, je Praha rozhodnuta se soudit.

Rekonstrukce Karlova mostu byla diskutována dlouho před zahájením prací a také během prací se objevovaly kritické hlasy. Praha opravuje národní kulturní památku z vlastních peněz a se schválením památkářů. Po povodních v roce 2002 a kvůli předchozím nešetrným opravám bylo nutné přistoupit k celkové rekonstrukci. Opravy základů mostních pilířů byly provedeny v letech 2005 a 2006. Další opravy potřebovala mostovka i vnější plášť mostu. V současné době probíhají práce na rekonstrukci a Praha dosud nepřevzala ani jeden metr rekonstruované stavby. Praha se připravuje na převzetí celého opraveného díla a ve stoprocentní kvalitě.

Související článek o opravě mostu z 12/2008 a článek z 1/2010 o zahájení správního řízení Plzeňského kraje s Magistrátem hl.města Prahy.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 3,29899 s | počet dotazů: 145 | paměť: 70136 KB. | 20.04.2021 - 14:54:53
X