Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Poslední úsek dálnice D1 Přerov – Lipnik nad Bečvou bude stavět Skanska a.s.


Hodnotící komise jmenovaná vládou České republiky doporučila Ředitelství silnic a dálnic vítěze výběrového řízení na předposlední chybějící úsek dálnice D1 Přerov – Lipník nad Bečvou. Nabídková cena stavby uchazeče Skanska a.s. činila 2 717 043 775,34 Kč bez DPH, délka záruční doby byla stanovena v maximální výši, tj. 120 měsíců. Dílčími hodnotícími kritérii byla „nabídková cena stavby“ (s váhou 90 %) a „délka záruční doby“ (s váhou 10 %). Předpokládaná hodnota zakázky byla 4 970 106 000,00 Kč bez DPH.

Hodnotící komise vypracovala písemný zápis a na základě tohoto protokolu ŘSD připraví rozhodnutí a rozešle ho jednotlivým uchazečům. To se stane v nejbližších dnech. Ode dne doručení poté běží patnáctidenní lhůta pro podání případných námitek. V případě, že žádná z firem námitku nepodá, bude moci ŘSD přistoupit s vítězem k podpisu smlouvy. Práce by se v takovém případě mohly rozběhnout již během června.

„Trasa dálnice D1 v úseku Přerov – Lipník nad Bečvou, je součástí budované sítě dálnic a rychlostních silnic České republiky, která tvoří páteřní síť komunikací státu. Dobudování uceleného dálničního tahu D1, spojujícího hlavní průmyslové oblasti státu v ose Praha – Brno – Ostrava, je jednou ze základních podmínek efektivního napojení ekonomiky státu na evropské struktury a tím i zajištění dalšího rozvoje České republiky,“ konstatuje generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Zdroj: RSD

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,25889 s | počet dotazů: 218 | paměť: 62828 KB. | 05.02.2023 - 05:01:50