Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Poslední budovaný úsek na dálnici D8 se otevře veřejnosti


Dokončené části stavby zbývajícího úseku dálnice D8 mezi Bílinkou a Řehlovicemi se 3. září 2016  otevřou veřejnosti.  Místo dokončované stavby bude otevřené mezi 10. a 17. hodinou, zpřístupněný tříkilometrový úsek bude možné projít pěšky, po cestě nebude chybět bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Návštěvníkům bude umožněna volná prohlídka dálnice a komentovaná prohlídka tunelu Radejčín. Na místě bude také prezentace silniční a stavební techniky nebo ukázka činnosti Integrovaného záchranného systému, návštěvníci si budou moci vyzkoušet také simulátor čelního nárazu.

Parkování bude zajištěno na vyhrazeném parkovišti v místě akce – EXIT 52 – Bílinka. Kyvadlovou dopravu pro veřejnost zajišťuje Ústecký kraj, linka bude v provozu v čase 9:30 – 17:15.

Pro návštěvníky je připraven program na dvou místech (D8 Bílinka a D8 Radejčín), která jsou spojena v Lovosicích se sítí železničních a autobusových linek DÚK prostřednictvím bezplatné autobusové linky. Linka vyjíždí z autobusového nádraží v Lovosicích a je v provozu od 9:45 do 17:30 hodin s celodenním intervalem 20 minut.

Dálnice v úseku Bílinka – Řehlovice bude 12 km dlouhá a povede přes Opárenské údolí kolem obcí Chotiměř a Dobkovičky do úbočí podél Labe nad Litochovicemi a Prackovicemi, dále pokračuje do obce Radejčín, kde se již svažuje k Řehlovicím. Zde se stavba napojuje na již vybudovanou a provozovanou stavbu Řehlovice – Trmice. Zhotovitelem stavby je sdružení tvořené firmami EUROVIA CS, METROSTAV, SMP CZ a BERGER BOHEMIA.

Zdroj: ŘSD


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,69780 s | počet dotazů: 155 | paměť: 19947 KB. | 25.05.2022 - 08:32:21