Posázavský pacifik oslavuje 110 let

K významnému výročí uspořádaly České dráhy  jízdu parního vlaku a v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy byla zahájena výstava o železniční trati.

Železniční trať z Prahy přes Vrané nad Vltavou a Čerčany do Světlé nad Sázavou měří 157 km a k jejímu zprovoznění došlo 1.května 1900. Celá trať byla budována postupně po několika úsecích a v době svého vzniku bula důležitou dopravní tepnou v Posázaví. Kolem trati se vybudovalo mnoho rekreačních objektů. Dolní úsek v Prahy do Davle sleduje pravý břeh Vltavy a z Davle je trať vedena proti proudu Sázavy. Trať byla postavena v romantické krajině údolím řeky a bylo nutné vybudovat vysoké náspy, tunely i mostní stavby. Protože je v okolí tratě i několik turisticky zajímavých objektů (Zbořený Kostelec,Český Šternberk), je železniční tra’t využívána často turisty. Na tratí se také konají jízdy historickým vlakem taženým parní lokomotivou.

Výstava v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy připomíná historii vzniku a provozu železniční trati a bude otevřena až do 30.října 2010.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,89873 s | počet dotazů: 161 | paměť: 46563 KB. | 11.05.2021 - 22:24:13
X