Policie ČR zvyšuje dohled i na Den boje za svobodu

Policie připravuje bezpečnostní opatření na 17. listopad 2015. Opatření budou v souvislosti s pátečními útoky ve Francii zvýšená. Policejní hlídky budou především tam, kde bude větší počet lidí. Ohlášená setkání budou pod dohledem na několika místech nejen v metropoli České republiky, ale i v ostatních regionech, například v Brně či v Ostravě.

Policie ČR má informace o tom, že Policie ČR chtějí ke své propagaci a provokaci zneužít některé skupiny extremistů. „Žádáme občany, aby se nenechávali vyprovokovat a účastnili se pouze poklidných a důstojných aktů, jejichž cílem je uctít Den boje za svobodu a demokracii, který si připomenutí rozhodně zaslouží,“ uvedl policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý.

Policie ČR do ulic vysílá vyšší počet policistů, než byl v původních plánech před útoky v Paříži. V pohotovosti budou pořádkové jednotky i  operativci ze služby kriminální policie a vyšetřování. Připraveni jsou kynologové i jízdní policisté. Stále platí, že zvýšený policejní dohled je i na letištích s mezinárodním provozem, vlakových nádražích a dalších rizikových místech.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,91777 s | počet dotazů: 174 | paměť: 29511 KB. | 23.06.2021 - 14:40:28
X