Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Pokračují přípravy na zahájení stavby obchvatu Staré Boleslavi


Středočeský kraj zahájil ve spolupráci s  Brandýsem nad Labem – Starou Boleslaví majetkoprávní přípravu investiční akce „II/331 Stará Boleslav“. Nechal si vyhotovit znalecký posudek na ceny pozemků, na kterých má stát plánovaný obchvat Staré Boleslavi a které proto bude třeba vykoupit od jejich majitelů. Jejich maximální výkupní ceny projednala a odsouhlasila Rada Středočeského kraje 25. srpna 2015 a usnesení postoupila ke schválení krajským zastupitelům. „Stavba dlouho očekávaného obchvatu Staré Boleslavi je v dohledu, pokud se podaří dohodnout se všemi majiteli na odkupu pozemků bez zbytečných průtahů, mělo by být stavební povolení vydáno do konce tohoto roku,“ uvedl hejtman Miloš Petera (ČSSD).

V katastrálním území Stará Boleslav byla maximální výkupní cena odborným posudkem stanovena a radními schválena ve výši 411 korun za metr čtvereční, v katastru Borek nad Labem 147 korun a v katastru Lhota u Dřís částka 135 korun za metr čtvereční. Pozemky potřebné pro stavbu, které jsou v majetku obcí, budou na kraj převedeny bezplatně.

Na obchvat netrpělivě čekají hlavně lidé, kteří bydlí u stávající silnice II/331, kde trpí průjezdy těžkých kamionů. Silnice vede obytnou zástavbou, což sebou nese negativní vlivy na životní prostředí, především emise výfukových plynů, vibrací a hluku. Průtah městem je veden ulicemi Mělnická a Okružní a dále v souběhu se silnicí II/610 ulicí Boleslavskou. V tomto úseku, který je problematický zejména z hlediska průjezdu nákladních vozidel, se navíc nachází celá řada dopravních závad. Silně zatížená je i průsečná křižovatka ulic Okružní a Boleslavská. Po dokončení výstavby bude na přeložku silnice II/331 převedena dopravním opatřením veškerá nákladní doprava a 30 procent osobních vozidel. Trasa obchvatu je navržena jako silnice II. třídy.

Budování obchvatů je jednou z priorit vedení Středočeského kraje v oblasti dopravy. „Vedle plánovaného obchvatu Staré Boleslavi připravuje kraj také výstavbu obchvatu Lysé nad Labem, kde již byla podepsána smlouva o spolupráci veřejných zadavatelů, a obchvat Kralup nad Labem, který by měl být součástí propojení dálnice D8 a R7,“ uvedl hejtman Petera.

Zdroj: Stř. kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,98630 s | počet dotazů: 216 | paměť: 62835 KB. | 05.02.2023 - 05:13:49