Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Podjezd pod Chlumeckou propojil dvě nákupní zóny


Od počátku července 2008 mohou řidiči využívat nově vybudovaný podjezd pod frekventovanou ulicí. Podjezd umožnil propojení dvou obchodních center na východním okraji Prahy. FOTO v článku.Podél obou stran silnice Chlumecká v Praze 9 je vybudováno několik obchodních komplexů, které jsou hojně navštěvované  mimopražskými návštěvníky. Umožňuje to výhodné umístění u dálnice D11 a rychlostní komunikace R10. Další návštěvníci přijíždějí po Pražském okruhu i z přilehlých částí Prahy. Původní dopravní řešení nezahrnovalo propojení obou obchodních komplexů a to komplikovalo život řidičům i obyvatelům okraje Horních Počernic, kudy museli řidiči projíždět po jediné spojovací komunikaci. Až v polovině letošního roku se podařilo dokončit podjezd a zprovoznit krátkou propojovací komunikaci. Řešení napojení  křižovatkou v jižní části u obchodního centra Globus není právě nejlepší. Křižovatka ve tvaru Y zahrnuje i dlouhý přechod a je pro chodce i řidiče trochu nepřehledná. Na první fotografii je pohled na křižovatku ve směru od centra Prahy a pohled na přechod pro chodce směrem do centra Prahy.

Křižovatka z pohledu ve směru od centra Prahy Přechod přes novou křižovatku - centrum Černý Most

Zajímavé je řešení propojky s umístěním cyklistického pruhu na kraji vozovky směrem od Horních Počernic do Prahy. Cyklistický pruh je veden jen po novém úseku a končí před parkovištěm P+R. Směrem zpět nemí pruh pro cyklisty vyznačen.

Podjezd pod Chlumeckou směrem do centra Prahy Křižovatka před novou propojkou

Obchodní komplex zahrnuje v severní části velké prodejny Makro, Hornbach a Sconto. V jižní části je obchodní centrum Černý Most, centrum Village Cinemas a IKEA.

Mapa celé lokality.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,01086 s | počet dotazů: 200 | paměť: 32276 KB. | 14.08.2022 - 06:14:24