Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Plzeň má novou lávku přes Mži

Plzeň má novou 400 metrů dlouhý úsek sportovně-rekreační komunikace pro cyklisty, pěší a in-line bruslaře, která propojuje oblast Předních Skvrňan a Radčic. Lávka je součástí projektu za 8,3 milionu korun, který připravilo a financovalo město Plzeň. Pomocí lávky Plzeň propojí oblast Předních Skvrňan a Radčic, cyklistům i pěším tak zajistí bezpečnou cestu ze sídliště Skvrňany přímo do zoologické a botanické zahrady. Nové spojení obou břehů poslouží i cykloturistům, kteří přijíždí do Plzně po mezinárodní cyklotrase od Hracholuské přehrady.

Lávka přes řeku Miž umožní cyklistům vyhnout se dnes již dost frekventované komunikaci vedoucí od Kalikovského mlýna do Radčic. V budoucnosti by po lávce měla vést i mezinárodní cyklotrasa.

Nový úsek komunikace včetně lávky je součástí městského projektu na budování sportovně rekreačních tras vedených v údolích plzeňských řek, takzvaného systému plzeňských Greenways. Ty patří u cyklistů mezi nejvyhledávanější, celý systém je v rámci České republiky unikátní a je určen nejen pro rekreaci, ale i pro dopravu do zaměstnání.

Stavbu lávky za zhruba 6,84 milionu korun bez DPH pro město zrealizovala firma BERGER BOHEMIA.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,95226 s | počet dotazů: 181 | paměť: 21781 KB. | 24.09.2021 - 10:35:30
X