Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Plzeň má novou lávku přes Mži


Plzeň má novou 400 metrů dlouhý úsek sportovně-rekreační komunikace pro cyklisty, pěší a in-line bruslaře, která propojuje oblast Předních Skvrňan a Radčic. Lávka je součástí projektu za 8,3 milionu korun, který připravilo a financovalo město Plzeň. Pomocí lávky Plzeň propojí oblast Předních Skvrňan a Radčic, cyklistům i pěším tak zajistí bezpečnou cestu ze sídliště Skvrňany přímo do zoologické a botanické zahrady. Nové spojení obou břehů poslouží i cykloturistům, kteří přijíždí do Plzně po mezinárodní cyklotrase od Hracholuské přehrady.

Lávka přes řeku Miž umožní cyklistům vyhnout se dnes již dost frekventované komunikaci vedoucí od Kalikovského mlýna do Radčic. V budoucnosti by po lávce měla vést i mezinárodní cyklotrasa.

Nový úsek komunikace včetně lávky je součástí městského projektu na budování sportovně rekreačních tras vedených v údolích plzeňských řek, takzvaného systému plzeňských Greenways. Ty patří u cyklistů mezi nejvyhledávanější, celý systém je v rámci České republiky unikátní a je určen nejen pro rekreaci, ale i pro dopravu do zaměstnání.

Stavbu lávky za zhruba 6,84 milionu korun bez DPH pro město zrealizovala firma BERGER BOHEMIA.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,26114 s | počet dotazů: 210 | paměť: 28036 KB. | 06.07.2022 - 11:33:26