Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Parní vlaky a historické autobusy pojedou na Bezdružické parní léto

Víkend 8. a 9. srpna bude na Bezdružické lokálce ve znamení jízd historických vlaků a bohatého doprovodného programu v Konstantinových Lázních, v Cebivi, Kokašicích a  přímo v Bezdružicích. Zvláštní vlaky potáhne parní lokomotiva „Kafemlejnek“. Vlaky pojedou v sobotu i neděli třikrát denně mezi stanicemi Bezdružice a Kokašice, jednou denně mezi Bezdružicemi a Cebiví. V neděli navíc pojede přímý parní vlak z Bezdružic do Pňovan. Pořadatelé rovněž připravili jízdy historických autobusů z Bezdružic do stanice Teplá na trati Mariánské Lázně – Karlovy Vary.

Zajímavosti z programu: Otevřené Železniční muzeum Bezdružice, razítka, pamětní magnetky, turistické známky, pohlednice a pexeso. Nad bezpečností návštěvníků Bezdružického parního léta budou dohlížet uniformovaní prvorepublikoví četníci a vojsko. Názorné ukázky práce včetně zadržení nebezpečných pachatelů. Na stanici k prohlédnutí četnická služebna. Četnictvo dozoruje též v parních vlacích.

Jízdy historických autobusů
Od stanice Bezdružice zajištěna náhradní autobusová doprava do stanice Teplá na trati Mariánské Lázně – Karlovy Vary. Náhradní doprava zavedena z důvodu, že nebyla dosud dostavěna plánovaná trať Bezdružice – Teplá. Na trati nasazeny historické autobusy od spolku Škoda bus klub. Dopravu je možné využít pro krátkou návštěvu románského kláštera Teplá a nebo středověkého městečka Úterý.
Zastávky jsou: Bezdružice, nádraží – Bezdružice, náměstí – Úterý, Na točně – Teplá, klášter – Teplá, náměstí – Teplá, nádraží.

  • Odjezdy autobusu od nádraží Bezdružice do Teplé jsou v 9:05, 11:05, 14:05 a 16:05 hod.
  • Odjezdy autobusu od nádraží Teplá do Bezdružic jsou v 10:05, 11:55, 14:57 a 17:05 hod.
  • Náhradní doprava je provázána s vlakovými přípoji, tj. je možno cestovat do Bezdružic z Karlových Varů a Mariánských Lázní veřejnou dopravou.
  • Řidič autobusu je komunikativní, je tudíž s ním možné domluvit i lecjaké nestandadní požadavky – focení apod.
  • Jednotné jízdenky v ceně 20 Kč prodává výhradně řidič autobusu. Přeprava kočárků, dětských kol, čoklů a další zvěře v omezené míře možná.

 

Jízdné a jízdní řád parních vlaků: Prodávají se pouze jednosměrné jízdenky.  Ve vlacích č. 1, 2 a 11: dospělí 80 Kč, děti do 10 let 40 Kč. Ve vlacích č. 3 až 10: dospělí 40 Kč, děti do 10 let 20 Kč.

 

Jízdní řád zvláštních parních vlakůBezdružice – Cebiv a zpět (8. a 9. srpna 2015)
stanice tam
1 3 5 7 9*
Bezdružice 9:15 12:37 14:37 16:37 21:00
Konstantinovy Lázně 9:23 12:45 14:45 16:45 21:08
Kokašice 9:27 12:48 14:48 16:48 21:12
Břetislav 9:33
Strahov 9:42
Cebiv 9:50
stanice zpět
2 4 6 8 10*
Cebiv 11:10
Strahov 11:20
Břetislav 11:41
Kokašice 11:48 13:10 15:10 17:10 21:22
Konstantinovy Lázně 11:52 13:14 15:14 17:14 22:00
Bezdružice 12:00 13:22 15:22 17:22 22:08

* Spoje č. 9 a 10 jedou jen v sobotu 8. srpna

 

Jízdní řád podvečerního speciálu (spoj č. 11)Bezdružice – Pňovany (jede jen 9. srpna 2015)
Bezdružice 18:40
Konstantinovy Lázně 18:48
Kokašice 18:52
Břetislav 18:58
Strahov 19:07
Cebiv 19:30
Lomnička 19:37
Trpísty 19:43
Blahousty 19:52
Pňovany 20:00

Zdroj: ČD


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,93404 s | počet dotazů: 148 | paměť: 19119 KB. | 26.01.2022 - 05:59:52