Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Parní vlaky a historické autobusy pojedou na Bezdružické parní léto


Víkend 8. a 9. srpna bude na Bezdružické lokálce ve znamení jízd historických vlaků a bohatého doprovodného programu v Konstantinových Lázních, v Cebivi, Kokašicích a  přímo v Bezdružicích. Zvláštní vlaky potáhne parní lokomotiva „Kafemlejnek“. Vlaky pojedou v sobotu i neděli třikrát denně mezi stanicemi Bezdružice a Kokašice, jednou denně mezi Bezdružicemi a Cebiví. V neděli navíc pojede přímý parní vlak z Bezdružic do Pňovan. Pořadatelé rovněž připravili jízdy historických autobusů z Bezdružic do stanice Teplá na trati Mariánské Lázně – Karlovy Vary.

Zajímavosti z programu: Otevřené Železniční muzeum Bezdružice, razítka, pamětní magnetky, turistické známky, pohlednice a pexeso. Nad bezpečností návštěvníků Bezdružického parního léta budou dohlížet uniformovaní prvorepublikoví četníci a vojsko. Názorné ukázky práce včetně zadržení nebezpečných pachatelů. Na stanici k prohlédnutí četnická služebna. Četnictvo dozoruje též v parních vlacích.

Jízdy historických autobusů
Od stanice Bezdružice zajištěna náhradní autobusová doprava do stanice Teplá na trati Mariánské Lázně – Karlovy Vary. Náhradní doprava zavedena z důvodu, že nebyla dosud dostavěna plánovaná trať Bezdružice – Teplá. Na trati nasazeny historické autobusy od spolku Škoda bus klub. Dopravu je možné využít pro krátkou návštěvu románského kláštera Teplá a nebo středověkého městečka Úterý.
Zastávky jsou: Bezdružice, nádraží – Bezdružice, náměstí – Úterý, Na točně – Teplá, klášter – Teplá, náměstí – Teplá, nádraží.

  • Odjezdy autobusu od nádraží Bezdružice do Teplé jsou v 9:05, 11:05, 14:05 a 16:05 hod.
  • Odjezdy autobusu od nádraží Teplá do Bezdružic jsou v 10:05, 11:55, 14:57 a 17:05 hod.
  • Náhradní doprava je provázána s vlakovými přípoji, tj. je možno cestovat do Bezdružic z Karlových Varů a Mariánských Lázní veřejnou dopravou.
  • Řidič autobusu je komunikativní, je tudíž s ním možné domluvit i lecjaké nestandadní požadavky – focení apod.
  • Jednotné jízdenky v ceně 20 Kč prodává výhradně řidič autobusu. Přeprava kočárků, dětských kol, čoklů a další zvěře v omezené míře možná.

 

Jízdné a jízdní řád parních vlaků: Prodávají se pouze jednosměrné jízdenky.  Ve vlacích č. 1, 2 a 11: dospělí 80 Kč, děti do 10 let 40 Kč. Ve vlacích č. 3 až 10: dospělí 40 Kč, děti do 10 let 20 Kč.

 

Jízdní řád zvláštních parních vlakůBezdružice – Cebiv a zpět (8. a 9. srpna 2015)
stanicetam
13579*
Bezdružice9:1512:3714:3716:3721:00
Konstantinovy Lázně9:2312:4514:4516:4521:08
Kokašice9:2712:4814:4816:4821:12
Břetislav9:33
Strahov9:42
Cebiv9:50
stanicezpět
246810*
Cebiv11:10
Strahov11:20
Břetislav11:41
Kokašice11:4813:1015:1017:1021:22
Konstantinovy Lázně11:5213:1415:1417:1422:00
Bezdružice12:0013:2215:2217:2222:08

* Spoje č. 9 a 10 jedou jen v sobotu 8. srpna

 

Jízdní řád podvečerního speciálu (spoj č. 11)Bezdružice – Pňovany (jede jen 9. srpna 2015)
Bezdružice18:40
Konstantinovy Lázně18:48
Kokašice18:52
Břetislav18:58
Strahov19:07
Cebiv19:30
Lomnička19:37
Trpísty19:43
Blahousty19:52
Pňovany20:00

Zdroj: ČD


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,36359 s | počet dotazů: 204 | paměť: 29548 KB. | 19.08.2022 - 06:54:48