Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Stavba dopravního terminálu ve Velké Úpě bude dokončena do konce rokuOd ledna se betonovala nájezdová rampa a koncem srpna by pak mělo dojít na finální práce, jako jsou podlahové stěrky. Na konci podzimu by mohl být terminál uveden do zkušebního provozu. Nově budovaný terminál s kapacitou 450 vozů by měl pojmout jednodenní hosty, kteří dosud v hezkých dnech parkovali podél silnice z Pece do Úpy. Posloužit má i části vícedenních klientů. Součástí terminálu budou toalety a hlavně vyhřívaná čekárna a překladiště. Počítá se s plně automatizovaným provozem, kdy by systém měl umět číst značky aut. Těm, kteří mají zaplaceno, se závora otevře automaticky. Novostavba dopravního terminálu bude sloužit pro parkování osobních automobilů a dále jako autobusový terminál s odstavným stáním pro autobusy. Je navržena jako objekt se 3 nadzemními podlažími a 2 podzemními podlažími včetně souvisejícího zázemí. Projekt dopravního terminálu se buduje na ploše parkoviště vedle čerpací stanice a bude hlavním dopravním uzlem města. Budou se zde soustředit všechny autobusové linky a vnitřní doprava.

Objekt je situován podél komunikace č. II/296, na kterou je zároveň napojen. Stavba je severovýchodní částí zapuštěna do svahu, jihovýchodní část přímo navazuje na komunikaci. Předmětem projektu díla jsou dále účelové komunikace, jež budou sloužit provozu terminálu a jeho obsluze. Jedná se o příjezdové komunikace, vnitřní obslužné komunikace a parkoviště, dopravní napojení na společné vjezdové a výjezdové komunikace z čerpací stanice, zastávky autobusů, odstavné parkoviště pro autobusy a chodníky.

Stavbu realizuje sdružení firem BAK,stavební společnost, a.s. a  Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.