Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Mladé Boleslavi plánují  výstavbu parkovacího domu v areálu nemocnice
Zastupitelé schválili uzavření smlouvy o spolupráci při přípravě, výstavbě a provozu parkovacího domu v areálu nemocnice v Mladé Boleslavi mezi Oblastní nemocnicí Mladá Boleslav, městem Mladá Boleslav a společností Městské parkovací domy Mladá Boleslav. Schválili i budoucí ručení města do výše 20 % jistiny za závazky nemocnice poskytovateli úvěru, který si nemocnice sjedná. Z 80 procent bude za úvěr ručit Středočeský kraj, který je zřizovatelem nemocnice. Informoval o tom primátor Raduan Nwelati.

Sedmipatrový parkovací dům, který vyroste na křižovatce ulic Laurinova a Palackého, bude mít kapacitu 640 parkovacích míst, dalších sedm míst bude před tímto objektem. Jeho provozovatelem bude společnost Městské parkovací domy Mladá Boleslav, která je v majetku města. Předpokládané náklady na výstavbu parkovacího domu jsou 153 mil. Kč bez DPH, a to včetně potřebného vybavení technologiemi, areálových komunikací, parteru a protihlukových opatření.

Parkovací dům je z pohledu nemocnice i radnice v této dopravně exponované lokalitě nezbytný. Město má zájem na využití parkovacího domu především ve večerních hodinách pro rezidenty, kteří bydlí v okolí nemocnice.

Zdroj: MB

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.