V Mladé Boleslavi plánují  výstavbu parkovacího domu v areálu nemocnice

Zastupitelé schválili uzavření smlouvy o spolupráci při přípravě, výstavbě a provozu parkovacího domu v areálu nemocnice v Mladé Boleslavi mezi Oblastní nemocnicí Mladá Boleslav, městem Mladá Boleslav a společností Městské parkovací domy Mladá Boleslav. Schválili i budoucí ručení města do výše 20 % jistiny za závazky nemocnice poskytovateli úvěru, který si nemocnice sjedná. Z 80 procent bude za úvěr ručit Středočeský kraj, který je zřizovatelem nemocnice. Informoval o tom primátor Raduan Nwelati.

Sedmipatrový parkovací dům, který vyroste na křižovatce ulic Laurinova a Palackého, bude mít kapacitu 640 parkovacích míst, dalších sedm míst bude před tímto objektem. Jeho provozovatelem bude společnost Městské parkovací domy Mladá Boleslav, která je v majetku města. Předpokládané náklady na výstavbu parkovacího domu jsou 153 mil. Kč bez DPH, a to včetně potřebného vybavení technologiemi, areálových komunikací, parteru a protihlukových opatření.

Parkovací dům je z pohledu nemocnice i radnice v této dopravně exponované lokalitě nezbytný. Město má zájem na využití parkovacího domu především ve večerních hodinách pro rezidenty, kteří bydlí v okolí nemocnice.

Zdroj: MB


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,23338 s | počet dotazů: 205 | paměť: 57608 KB. | 26.02.2021 - 21:41:25