Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Brno plánuje rozšířit počet parkovišť P+R
O dalších místech, na kterých by v budoucnu mohla vzniknout parkoviště typu Park + Ride, jednali včera brněnští radní. Na zasedání odsouhlasili, že původních 11 lokalit, u kterých se bude prověřovat způsobilost pro výstavbu těchto parkovišť, se rozšíří o oblasti v ulicích Schwaigrova, Okružní a Ostravská.

Brněnské komunikace nyní prověří nově vytipovaná místa z hlediska proveditelnosti. V potaz přitom budou brát vhodné pozemky v oblastech nebo napojení lokalit na městskou hromadnou dopravu. Už v dubnu bylo zadáno prověření několika vytipovaných lokalit. Na podzim by například měla vzniknout dokumentace pro územní rozhodnutí u parkovišť u nádraží v Králově Poli, v ulici Purkyňova nebo na Akademickém náměstí v ulici Šumavská. U parkovišť, kde to bude možné, se pracuje také s návrhy výsadby a následné údržby zeleně. V případě plánovaných lokalit pro vybudování parkovacích domů se město snaží zohlednit efektivní využívání objektu. Částečně tak může parkovací dům fungovat v režimu P+R a zčásti může sloužit například rezidentům nebo návštěvníkům.

Řidiči se v Brně dlouhodobě potýkají s nedostačující kapacitou parkovacích míst. Právě P+R by mohly tento problém pomoci řešit. Cílem je umístit parkovací stání typu P+R do blízkosti přestupních uzlů a městské hromadné dopravy obecně.

Firma Brněnské komunikace spravuje veřejné parkovací plochy a několik parkovacích domů. Stav volných parkovacích míst si mohou řidiči zjistit na internetových stránkách  https://www.bkom.cz/parkovani

Zdroj: Magistrát Brno

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.