Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn staví novou lanovku
Skiareál provádí výměnu sedačkové lanovky ve Svatém Petru, která bude jako první v areálu vyhřívaná s plastovou průhlednou bublinou proti nepříznivému počasí. Lanovka bude mít moderní řešení nástupního prostoru dolní stanice. Nájezd bude přímo na úrovni terénu a bude zde instalovaný nástupní pás pro snazší „nalodění“ na sedačku lanovky.

Moderní 6-sedačková lanovka Leitner s vyhřívanými sedačkami a s bublinami. Práce na nové lanovce začaly v srpnu demolicí původní horní stanice lanovky Na Pláních a také demolicí části budovy ve spodní stanici ve Svatém Petru, kde vzniká i technické zázemí. Práce pokračují i v září. S  betonáží základů pro podpěry pomáhala i helikoptéra, která vzduchem přenášela beton.

Nová lanovka je postavena na trase původní 4 sedačkové, která bude po repasi postavena na Mísečkách a měla by vést z dolního parkoviště Mísečky až na vrchol Medvědína.

Další investice půjdou v roce 2016 do stavby parkovacího domu a propojení skiareálů Svatý Petr a Medvědín! Stavba víceúčelového parkovacího domu na parkovišti P1 u Labské přehrady bude mít kapacitu kolem čtyř stovek vozů. Z jeho střechy by měly vést dvě lanovky, jedna na Hromovku a druhá směrem k Medvědínu.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.