Paříž zavádí zónu s omezeným provozem

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že dne 15. ledna 2017 se Paříž stane první plnohodnotnou zónou s omezeným provozem ve Francii. Vozidla, která se budou ve vnitřní Paříži ve stanovenou dobu pohybovat, budou muset mít od uvedeného data francouzskou emisní známku. Emisní známky jsou určeny pro všechny druhy motorových vozidel. Podmínky pro vydání známky určité kategorie se liší dle druhu vozidla, data jeho uvedení do provozu, druhu paliva a emisní normy EURO. Vozidlo, které podmínky pro vydání známky nesplní, nebude moci známku mít vůbec. To platí například pro osobní vozidla vyrobená před rokem 1997. Vozidla, která po 15. lednu 2017 francouzskou emisní známku mít nebudou, nebudou smět být ve vnitřní Paříži v provozu, a to od pondělí do pátku v době od 8 do 20 hodin.

Zóna s omezeným provozem nezahrnuje pařížský městský okruh (Boulevard périphérique), který vnitřní Paříž ohraničuje.

Známky lze objednat on-line na webové adrese www.certificat-air.gouv.fr. V průběhu ledna 2017 bude tento web doplněn o modul, který bude sloužit uživatelům vozidel registrovaných v zahraničí. Doba platnosti známky je neomezená, není proto nutno na každý rok zakoupit známku novou. Za používání vozidla bez předepsané známky v zóně s omezeným provozem v zakázané době hrozí pokuta.

Pařížské orgány mohou s ohledem na aktuální stav znečištění ovzduší podmínky provozu vozidel dále zpřísňovat. Motorizovaným návštěvníkům Paříže proto doporučujeme situaci sledovat. Motorizovaní návštěvníci Paříže by měli záchytná parkoviště, která jsou zejména poblíž zastávek metra a příměstských vlaků RER na okraji Paříže. O zavedení zón s omezeným provozem uvažují i jiná velká města ve Francii.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,54672 s | počet dotazů: 167 | paměť: 22667 KB. | 23.06.2021 - 14:24:09
X