Pardubické letiště plánuje výstavbu nového terminálu!

Variant na financování výstavby je několik a je rozhodující, najít co nejdříve nejvhodnější variantu. Vybudování kvalitního zázemí pro cestující je podmínkou získání leteckých společností pro rozšíření nabídky civilních letů. (editováno 9:20)

V současné době byla zahájena modernizace zázemí pro civilní provoz, což zahrnuje vybudování nového areálu pohonných hmot a rozšíření pojezdových a spojovacích drah. Tyto stavby by měly být dokončeny příští rok v červenci. Civilní letiště provozuje společnost EBA a nové stavby za 256 milionů korun zajišťuje společnost Chládek a Tintěra.  Na celkových nákladech se bude 85 procenty podílet Evropská unie. O zbývající financní zajištění se podělí největší akcionáři společnosti EBA , město Pardubice a Pardubický kraj.

Pro letošní letní sezónu je letiště připraveno zajistit Charterové lety pro české CK. Cílem letů je bulharský Burgas, řecké ostrovy Rhodos a Kos a turecká Antalya. Více informací o Letišti Pardubice naleznou zájemci na internetových stránkách.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,32276 s | počet dotazů: 155 | paměť: 66958 KB. | 21.06.2021 - 05:40:07
X