Otevírání  Lichtenštejnských stezek  2019


Cyklisté se na trasy vedoucí jedinečným Lednicko-valtickým areálem vydají už v sobotu 18. května. Jubilejní patnáctý ročník oblíbené akce opět provede cykloturisty po nejznámějších památkách Lednicko-valtickém areálu, který je od roku 1996 zapsán mezi památky Světového dědictví UNESCO.

Cyklisté se mohou na trasy vydat od deseti hodin. Letos organizátoři z městské příspěvkové organizace Tereza Břeclav připravili čtyři trasy. Všechny mají start i cíl u Ice Bors Areny – zimního stadionu pod břeclavským zámkem. Slosovatelný cyklopas obdrží dospělí za 60 korun, děti za symbolickou desetikorunu.

Trasa A (dětská) vede od zimního stadionu k Janohradu a zpět a má délku cca 13 kilometrů.

Trasa B (pro pokročilé cyklisty) vede od zimního stadionu přes Apollonův chrám a Nový Dvůr ke Třem Gráciím a dále do Hlohovce. Odtud si mohou cyklisté vybrat dvě různá pokračování. Kratší trasa B1 vede kolem Hraničního zámečku do Lednice, k Janohradu a zpět do Břeclavi (26,4 km). Delší varianta B2 zavede cyklisty do Valtic a odtud přes Boří Dvůr, Rendez-vous a kapli sv. Huberta zpět k zimnímu stadionu (40,8 km).

Trasa C (pro náročné cyklisty) zamíří k Janohradu a odtud po tzv. Habánské stezce do Moravského Žižkova, Velkých Bílovic, k obelisku nazývanému Facka a zpět kolem Janohradu do Břeclavi (52 km).

Po dojezdu bude na účastníky zimního stadionu čekat doprovodný program, občerstvení, hudební vystoupení a také tradiční tombola. Hlavní cenou bude i tentokrát kolo od firmy Jan Baránek, druhé kolo (dětské) věnovala pořádající organizace Tereza Břeclav. Zájemci mohou také vystoupat na věž břeclavského zámku, která slouží již několik let jako oblíbená rozhledna.

Ve 14.30 hod. a v 15.30 hod. budou pro zájemce připraveny prohlídky břeclavského pivovaru.

Zdroj: Břeclav


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,04080 s | počet dotazů: 194 | paměť: 63663 KB. | 23.09.2023 - 12:25:16