Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Oslavy historie dopravy v Českém Brodě

V sobotu 12. září 2015 oslaví v Českém Brodě a okolí dvě významná dopravní výročí – 170 let železnice mezi Prahou a Českým Brodem a také 15 let od zaintegrování autobusových linek na Černokostelecku. Oslavy proběhnou na českobrodském nádraží. Kromě bohatého programu pro celou rodinu budou mezi Prahou a Českým Brodem jezdit historické vlaky včetně parního vlaku. Na vlaky budou v Českém Brodě navazovat historické autobusy. Ty budou rozvážet cestující do malebného okolí Českého Brodu včetně Kostelce nad Černými lesy. Program je zajištěn od 9:00 do 17:00 hodin. V rámci programu pojede parní vlak v trase Praha Masarykovo nádraží – Český Brod (2 jízdy tam, 2 jízdy zpět).

Historické elektrické vlaky pojedou pak na pravidelných spojích linky S1 Praha – Český Brod; platí jízdné PID a ČD: ◦Patrové vozy „Bpjo“ s elektrickými lokomotivami „Bobina“

Na několika terasách pojedou zdarma historické autobusy. Jezdit se bude na trase:

◦Český Brod – Krupá / Tuchoraz – Kostelec n. Č. l.

◦Český Brod – Tismice – Hradešín

◦Okružní jízda po Českém Brodě

Další program pro celou rodinu proběhne na českobrodském nádraží: V rámci programu budou otevřeny rekonstruovaná nástupiště a podchod v žel. st. Český Brod.

Jízdní řád vlaků Praha – Český Brod http://www.ropid.cz/files/PDF_ruzne/2015_den-pid-cesky-brod_jr-vlak.pdf

Zdroj: ROPID

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,06685 s | počet dotazů: 145 | paměť: 19069 KB. | 16.01.2022 - 08:28:47