Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Opravy dálnice D5 na bývalém hraničním přechodu potrvají do poloviny září


Ředitelství silnic a dálnic zahájila 27. 7. 2016 stavební práce na průjezdním úseku dálnice D5 v oblasti bývalého celniště Rozvadov. Aktuální akce zahrnuje vybudování nových svodidel, odstranění veřejného osvětlení, lokální opravu vozovky v místě bývalých celních budek a další převážně bezpečnostní prvky.

Úpravy si samozřejmě vyžádají dopravní opatření. Po většinu doby bude doprava vedena jedním pruhem v rozšířeném pásu dálnice vedle staveniště, kdy se ale nepředpokládají žádná zdržení. Nejsložitější situace je bude hned  v prvních dvou dnech, tj. ve středu 27. a čtvrtek 28. července, kdy musí být vzhledem k demontáži portálů nad dálnicí zcela uzavřen jeden pás dálnice ve středu a následně opačný pás ve čtvrtek. Doprava bude vedena přes odpočívku. Vzhledem k nestandardnímu řešení požádali zástupci ŘSD o účast hlídku Policie ČR a vybrány byly nejméně zatížené dny v týdnu kamionovou dopravou v této lokalitě. Od pátku 29.7.2016 stavbaři neočekávají větší problémy s dopravou, protože místo, kde dříve probíhaly policejní a celní kontroly, je natolik široké, že auta budou moci bez problémů jezdit vedle staveniště.

Po dokončení úprav v druhé polovině září 2016 bude na české straně možné projíždět rychlostí 130 km/h, navíc zástupci ŘSD projednali s bavorskými kolegy i zrušení limitního omezení na začátku dálnice A6, kde bude rychlost nově neomezená ihned na hraniční čáře. Výhledově bude stejná situace i na vjezdu do republiky. To ovšem nastane, teprve až německá strana opraví vozovku na hraničním mostě, která je v jejich správě. Do té doby (několik let) bude rychlost omezena na 80 km/h. Ihned za mostem, již na českém území, bude povolená rychlost 130 km/h, namísto dnešních 60 km/h.

Investorem stavby je ŘSD ČR a zhotovitelem  COLAS CZ.  Práce budou probíhat až do září 2016.

Zdroj: ŘSD ČR


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,21641 s | počet dotazů: 198 | paměť: 29551 KB. | 27.09.2022 - 17:02:14