Oprava Podklášterského mostu zkomplikuje dopravu v Třebíči

Podklášterský most přes řeku Jihlavu v Třebíči je ve velmi špatném stavu, proto investor, Kraj Vysočina, přistoupil v letošním roce jeho kompletní rekonstrukci a od 9. května 2016 dochází k jeho úplné uzavírce. Na Žerotínově náměstí bude mít stavební firma po celou dobu výstavby technické zázemí a zařízení pro stavbu. Dojde zde tak k omezení počtu parkovacích míst. Změny se dotknou také městské autobusové dopravy.

Vzhledem k zájmu veřejnosti o realizovanou stavbu nového Podklášterského mostu pořádá Kraj Vysočina zcela mimořádně akci nazvanou Poslední procházka po starém mostě. Komentované setkání se bude konat v pátek  13. 5. 2016 v 11:00  hod. Průvodci budou mimo jiné pracovníci z krajského majetkového odboru a zástupce dodavatele stavby. Poskytnou informace o současném technickém stavu, o průběhu stavby/demolice, představí budoucí podobu mostu a upozorní na vizuální zajímavosti stavby, na speciální vybrané materiály, nové stavební prvky atd. Procházka začíná 13. 5. 2016 v 11:00 hod. na bezpečném břehu na parkovišti před Cukrárnou U Tety, Třebíč, V. Nezvala 95/2.

Stávající most dlouhý bezmála 120 metrů čeká úplná demolice. Následovat bude vystavění nové mostní konstrukce přes řeku Jihlavu. Během rekonstrukce dojde k rozšíření komunikace oproti stávajícímu stavu, bude provedeno nové odvodnění, rekonstrukce zábradlí a přeložky inženýrských sítí. Nový železobetonový most bude bezpečnější a širší, s dalším odbočovacím pruhem do Jihlavské brány na Karlovo náměstí. Součástí projektu je také úprava křižovatky II/351 s ulicí Jihlavská brána po křižovatku I/23. Ta má zajistit především zvýšení průjezdnosti světelné křižovatky s ulicí Jihlavská a Vítězslava Nezvala úpravou do průsečné křižovatky typu X a rozšíření autobusových zastávek. Společně s výstavbou mostu budou také opraveny chodníky, přibude nové veřejné osvětlení, dojde k revitalizaci křižovatky směrem na Komenského náměstí a silnice až po křižovatku u Úřadu práce a k revitalizaci veřejných prostranství před obchodním domem Máj.

Současný Podklášterský most přes řeku Jihlavu v Třebíči je na silnici II/351 ve směru na Račejovice a byl postaven v roce 1930. Původní projekt počítal s jeho životností 100 let. Kraj Vysočina přistoupil ke generální rekonstrukci zejména z důvodu špatného stavebně technického stavu mostu a nevyhovujícího šířkového uspořádání komunikace na něm. Kraj Vysočina plánuje dokončení prací v polovině prosince letošního roku. Dodavatelem stavby je firma Colas CZ.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07522 s | počet dotazů: 161 | paměť: 63640 KB. | 21.06.2021 - 07:16:53
X