Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Olomoucký kraj nechce na svých silnicích přetížené náklaďáky


Vedení Olomouckého kraje chce silnice, které jsou ve správě kraje, ochránit. Přetížená auta odhalí vysokorychlostní váhy, které budou zabudovány do vozovky vybraných krajských silnic. Kraj tak reaguje na záměr Ředitelství silnic a dálnic, které stejná zařízení umístí na komunikace I. třídy. Kraj připraví podklady s vlastním návrhem umístění vah na krajských komunikacích v návaznosti na místa vážení na dálnicích a silnicích I. třídy. Zohlední přitom i současnou a předpokládanou dopravu těžkých nákladních vozidel v regionu. Výsledkem bude mapa kraje, kde budou zakresleny úseky vhodné pro umístění vysokorychlostních vah.

Olomoucký kraj už v roce 2004 pořídil nízkorychlostní váhy, které využívá správa silnic. Vážení provádí na území kraje také Centrum služeb pro silniční dopravu a policie. Vloni zkontrolovaly 468 náklaďáků, téměř třetina byla přetížených. „Z pokut vybraných od majitelů přeložených aut měl Olomoucký kraj za rok 2018 příjem 860 tisíc korun. Nám ale nejde o sankce, chceme především chránit naše silnice, které s obrovskými náklady opravujeme a přetížená auta je prokazatelně ničí,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Zatímco u původních nízkorychlostních vah musí auta sjet na odstavnou plochu, kde je správa silnic nebo policie zváží přenosným zařízením, vysokorychlostní systém může být zabudován přímo do vozovky a hmotnost změří okamžitě.

Zdroj: OK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,96478 s | počet dotazů: 208 | paměť: 30519 KB. | 09.02.2023 - 13:31:20