Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Od září bude mít Praha letecké spojení s Pekingem


Letecká společnost Hainan Airlines sdělila svůj záměr provozovat tuto linku novinářům na tiskové konferenci 9.7.2015 v Číně. Jedná se o výsledek intenzivních jednání, která mezi dopravcem a zástupci Letiště Praha probíhala od konce minulého roku. První let bude uskutečněn 23. září 2015.

Spojení s frekvencí 3x týdně bude dopravce zajišťovat letadlem typu Boeing 767 s kapacitou 223 míst, z toho 31 v třídě business a 192 v economy. Let do Pekingu potrvá 10 hodin, v opačném směru o hodinu déle. Nová přímá linka nabídne cestujícím také komfortní navazující spojení do dalších čínských měst. Přímé spojení do Pekingu je 7. dálkovou linkou, kterou budou dopravci cestujícím z Prahy v průběhu letošního roku nabízet.

Čínský trh nabízí v oblasti turistiky zajímavý potenciál a přímá linka z Pekingu do Prahy bude mít vliv na rozvoj turismu mezi oběma zeměmi. Zájem čínských turistů o Prahu v posledních letech roste, za uplynulých pět let se počet Číňanů směřujících do České republiky ztrojnásobil. V minulém roce jich naši zemi navštívilo 212 tisíc, což je o 22 % více než předcházející rok. Trend pokračoval i v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy byl zaznamenán meziroční nárůst o 27 %.

Letadlo bude odlétat z Prahy 3x týdně, a to vždy v pondělí, středu a pátek. Čas odletu je plánován na 13:30, v Pekingu přistane díky časovému posunu následující den v 05:30 místního času. Cestující zde budou mít k dispozici síť navazujících spojení zejména do dalších čínských destinací jako je Šanghaj nebo Hong Kong.  Zpět letadlo letí z Pekingu ve 2:30 místního času a do Prahy přilétá v 7:30 ráno. Cestující z Pekingu budou mít zároveň v Praze možnost využít přestupu na návazné lety do řady evropských destinací.   Cena obousměrné letenky bude začínat od 14 382 Kč (v závislosti na aktuálním směnném kurzu). Lze je zakoupit na webových stránkách dopravce www.hainanairlines.com     a u vybraných prodejců letenek.

Zdroj:MMR


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,15055 s | počet dotazů: 200 | paměť: 28014 KB. | 06.07.2022 - 13:03:56