Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Od minulého týdne je v provozu nový most Geralda Desmonda v Kalifornii

Nový šestiproudový zavěšený most nahradí stávající most Geralda Desmonda, který se po více než 50 letech provozu blíží ke konci své životnosti. Spojením přístavu Long Beach s jeho centrem a okolními komunikacemi v Kalifornii je most zásadní tepnou infrastruktury v tomto regionu. Nový most je dlouhý 610 metrů, hlavní rozpětí je přibližně 305 metrů a je vybaven dvěma věžemi, z nichž každá je vysoká 157 metrů, což z něj činí druhý nejvyšší kabelový most v USA a první takový most pro vozidla v Kalifornii. Má nadmořskou výšku 62,5 m, což je nárůst o 15 m oproti dřívějšímu mostu.

Aby byla zajištěna bezpečnost mostu během významných seismických událostí, navrhla společnost Arup věže mostu a koncové ohyby tak, aby zůstaly v podstatě elastické během seismických událostí, přičemž mostovka byla izolována od věží a koncových ohybů pomocí 32 kondenzovaných viskózních hydraulických tlumičů. Viskózní hydraulické tlumiče se aktivují pouze během velkého zemětřesení. Integrovaná konstrukční pojistka nebo pevný kus oceli, který spojuje tlumič s věží, praskne silou, která odpovídá uvažované velikosti. Poté, co se rozbije ocelová pojistka, viskózní tlumiče začnou odvádět cyklickou energii stejným způsobem jako tlumiče nárazů automobilů na hrbolaté silnici.

Práce na projektu v hodnotě 1,5 miliardy USD začaly v roce 2013. Více informací o projektu najdou zájemci na stránkách https://www.arup.com/projects/gerald-desmond-bridge-replacementíce


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,65582 s | počet dotazů: 185 | paměť: 33257 KB. | 19.09.2021 - 12:24:05
X