Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Obchvat Chebu prošel bezpečnostním auditem


0 0 votes
Hodnocení článku

Plánovaná stavba jihovýchodního obchvatu má z centra města odvést část automobilové dopravy směřující k hraničnímu přechodu na Svatém Kříži, kterým denně projede takřka 5 tisíc osobních i nákladních vozidel Necelých 3,4 kilometrudlouhý dvouproudový obchvat propojí stávající silnici na Podhrad se Svatým Křížem. Na trase budou dva mosty, jeden přes údolí s Hájenským potokem a druhý přes železniční trať, a rovněž dva kruhové objezdy, první přímo na Svatém Kříži a druhý nedaleko Hájů, v sousedství křižovatky stávajících komunikací na Slapany a Podhrad. Na obou mostech se počítá s instalací protihlukových stěn.

V souvislosti s výstavbou jihovýchodního obchvatu již bylo chebským stavebním úřadem vydáno územní rozhodnutí, proti kterému se však někteří účastníci řízení odvolali a byla sepsána petice občanů  na zpracování bezpečnostního auditu.

Krajská správa a údržba silnic nechala bezpečnostní audit zpracovat firmou Mott MacDonald. Úkolem auditu bylo určení dopravně bezpečnostních nedostatků na trase plánovaného obchvatu a navržení řešení a opatření ke zvýšení bezpečnosti. V závěrečné hodnotící části auditu se konstatuje: „V projektové dokumentaci byla zjištěna určitá bezpečnostní rizika, která jsou dána především stávající konfigurací terénu, napojením na stávající komunikace a okolní zástavbu. Tato rizika byla odstraněna, anebo snížena na minimum. Proto je navržený obchvat jako celek z hlediska bezpečnosti rozhodně vhodnější řešení ve srovnání se stávajícím stavem.“

Investorem obchvatu bude Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje a náklady na stavbu budou z velké části čerpány z.Regionálního operačního programu.V případě získání dotace bude stavba zahájena ještě v letošním roce.

 ZDROJ: TZ Cheb


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,53443 s | počet dotazů: 206 | paměť: 38786 KB. | 24.03.2023 - 03:53:28