Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Nový vlakový spoj EuroNight Vltava jezdí z Moskvy do Prahy


Tento přímý noční spoj nově jezdí od 18. prosince 2013 v celé trase mezi Prahou a Moskvou a nahrazuje dosavadní přímé vozy Praha – Moskva řazené do souprav jiných nočních vlaků. Vlak EN 404 / 405 Vltava, který bude cestující vozit třikrát týdně v zimě a dvakrát týdně v létě, je sestaven z komfortních klimatizovaných lůžkových vozů Ruských drah (RŽD). Spoje nově pojedou na území Polska mimo Varšavu a zkrátí jízdní dobu o více než 6 a půl hodiny ve směru z Prahy do Moskvy a o téměř 5 hodin v opačném směru. Cestující tak stráví ve vlaku místo dvou nocí jen jednu. Spoj provozuje dceřiná společnost Ruských drah, společnost FPK. České dráhy nabízejí ve všech svých mezinárodních pokladnách škálu jízdních dokladů do těchto vlaků.

V období do 24. května a od 8. září 2014, pojede Vltava třikrát týdně. Z Prahy bude odjíždět vždy ve středu, čtvrtek a sobotu, z Moskvy vždy v úterý, středu a pátek. V letním období od 28. května do 4. října budou odjezdy z Prahy ve čtvrtek a sobotu, z Moskvy pak vždy ve středu a pátek. Z pražského hlavního nádraží bude souprava odjíždět vždy v 16:47 a do Moskvy přijede následující den ve 23:20 moskevského času. V opačném směru bude odjezd v 8:43 moskevského času a příjezd do Prahy je plánován na 9:47 následujícího dne.

Ve vlaku Moskva – Praha – Moskva jsou řazeny lůžkové vozy pro mezinárodní přepravu RIC. V každém vagónu je klimatizace, umyvadla v kupé a toaleta s uzavřeným systémem, kterou je možné využívat i během pobytu vlaku ve stanicích. Cestující mají vždy k dispozici pitnou vodu, čaj a malé občerstvení, tisk, suvenýry a jiné zboží. Vagóny jsou vybaveny lůžkovinami, které jsou již v ceně jízdenky. Cestující si mohou zakoupit jízdenky do kupé s jedním (single), dvěma (double) nebo třemi lůžky (T3). Z Moskvy do Brestu a zpět je ve vlaku zařazen jídelní vůz.

Souprava je kromě vagónů Praha – Moskva složena i z dalších přímých vozů: Cheb – Karlovy Vary – Moskva, Vídeň – Moskva a Praha – Petrohrad.

Cestující vlaky EuroNight Vltava jsou odbavováni jízdními doklady s globální cenou, tj. doklady, které zahrnují jak jízdné, tak lůžkový příplatek. Ze základního globálního jízdného pro dospělé poskytují RŽD (FPK) různá tarifní zvýhodnění, např. cestujícím od 12 do 26 let, seniorům nad 60 let nebo dětem do 12 let. Existují pro ně speciální tarify Junior, Junior-Single, Senior, Senior-Single, v jejichž rámci je možné čerpat slevu 30 % z celkové ceny. Dětem od 4 do 12 let jsou určené jízdenky s dětským tarifem se slevou 50 % z ceny jízdenky pro dospělého. Větší skupiny se 6 a více spolucestujícími mohou využít hromadnou slevu 20 % z celkové ceny jízdenek.

České dráhy ve spolupráci s FPK připravují další zvýhodnění, např. slevu pro rodiny, narozeninovou slevu, slevu pro velké skupiny cestujících apod. Jízdní doklady je možné zakoupit u všech mezinárodních pokladen Českých drah, v plánu je také prodej jízdenek přes eShop ČD na www.cd.cz/eshop.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,00308 s | počet dotazů: 210 | paměť: 28022 KB. | 07.08.2022 - 23:21:38