Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Nový typ autobusu Iveco bude jezdit v Karlovarském kraji

Dnes byl předán společnosti LIGNETA autobusy s.r.o.  nový autobus modelové řady Euro VI. Světovou premiéru měly autobusy na říjnovém veletrhu Busworld v Kortrijku. První vozy pak opustily výrobní linku ve Vysokém Mýtě v prosinci. Karlovarský kraj je tak jedním z prvních, kde bude autobus s novým motorem a interiérovými a exteriérovými vylepšeními jezdit. Díky přechodu na Euro VI navíc došlo i ke snížení hlučnosti autobusu o více než polovinu, a tak si cestující mohou vychutnat jízdu v tišším prostředí.

„Jsme rádi, že veřejná autobusová doprava modernizuje svůj vozový park a cestující budou mít k dispozici novinku v podobě autobusu Iveco Crossway Euro VI. Autobus by měli využívat lidé z okolí Ostrova, Kyselky a Bochova,“ upřesnil náměstek hejtmana Petr Navrátil.  K jeho slavnostnímu předání došlo v areálu Krajského úřadu Karlovarského kraje za přítomnosti náměstka hejtmana Petra Navrátila.

„Autobus Iveco Crossway Euro VI má kapacitu pro 49 sedících cestujících. Kromě hnacího ústrojí se proti původnímu modelu změnil i vnější design vozu. Pozitivní změny tak nezaznamenají jen cestující, ale i ostatní účastníci silničního provozu. Horní směrová a brzdová světla na zadní části karoserie například sníží riziko nárazu vozidel za autobusem  v případě náhlého brždění. Lepší podmínky budou mít i řidiči. Místo pro řidiče je už nyní označováno jako nejlepší ergonomický prostor věnovaný řidiči a ve srovnání s řadou Euro V je ve standardu až o 10 centimetrů delší. Náš autobus má navíc pro řidiče další individuální vylepšení,” uvedl Petr Schmid ze společnosti LIGNETA autobusy s.r.o.

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,35289 s | počet dotazů: 180 | paměť: 58764 KB. | 02.12.2021 - 22:10:35
X