Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Nový režim MHD v Ostravě umožňuje bezplatnou dopravu v době smogové situace


Problémy se smogem trápí obyvatele Ostravy už mnoho let. Zastupitelstvo města přijalo na svém zasedání 15.12.2010 nový režim MHD a v době smogové situace budou dopravci vozit cestující zdarma.

Přijaté opatření vstoupilo ihned v platnost! Pro obyvatele města je opatření výhodné a měla by se také snížit intenzita osobní přepravy.Od dnešního dne mají na území Ostravy v tarifních zónách 1-4 systému ODIS  dopravci (DPO, Veolia transport Morava, TQM-holding a CK Maxner) okamžitou povinnost za předním sklem vozidla vystavit viditelnou ceduli s textem „SMOG, neoznačujte krátkodobé jízdenky ODIS v zónách 1-4“, v prostředcích DPO tomu poslouží i hlášení.

Informace o smogové situaci a vydání signálu regulace bude zveřejněna ve sdělovacích prostředcích a na internetových stránkách města. Mimořádná bezplatná přeprava bude ukončena o půlnoci daného dne, i kdyby regulace situace byla ukončena už v průběhu daného dne. U příměstských spojů – pokud mimořádná přeprava ve smogové situaci začne dřív, než řidič získá informaci o regulaci, bude odjezd a výjezd z území města tak, jako by regulace nebyla vyhlášena – cestující si bude muset označit jízdenku.

Krátkodobé jízdenky na časové rozmezí 15 a 60 min. a 24 hod. tak nemusejí být použity, označovače budou v prostředcích DPO v té době i zablokovány. Cestujícím s dlouhodobou předplatní jízdenkou (měsíčníky) nebude za této situace jízdné vráceno ani nebude prodloužena platnost jízdenky. Nebude se vracet ani jízdné za SMS jízdenky nebo už označené krátkodobé jízdenky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,09185 s | počet dotazů: 203 | paměť: 32543 KB. | 14.08.2022 - 05:14:06