Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Nový komiks pro děti propaguje cestování MHD


Město Plzeň spolu s Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) přichází s novým projektem, jehož cílem je přiblížit dětem ve věku od 6 do 11 let cestování ve vozech městské veřejné dopravy. Útlou publikaci nazvaná „Do školy už jezdím sám“ vytvořil ilustrátor a spisovatel „Vhrsti“ (Vojtěch Jurík, se kterým Plzeňské městské dopravní podniky spolupracovaly například i při tvorbě kampaně Máte Hromadu Důvodů. Publikace obsahuje deset příběhů, každý na jiné téma. Školáci díky příběhům zjistí, že si na Plzeňskou kartu mohou nahrát předplatné na veřejnou dopravu nebo peníze do elektronické peněženky, že kartu využijí i do knihovny a jinde. Stejně tak jim komiks radí, jak postupovat v případě, že dostanou pokutu. Zjistí tak třeba, že při včasném zaplacení je pokuta pro dítě 300 korun, později se částka může vyšplhat až na 1500 korun. Poslední strana publikace přibližuje „pracovní den tramvaje“, školáci se dozví, že jedna plzeňská tramvaj za den najezdí až 250 kilometrů a přepraví až tři tisíce cestujících.

Podle náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petra Náhlíka je snahou města Plzně vytvořit u dětí a mladé generace jistý návyk na cestování MHD. „Ten by mohl v budoucnu přinést své ovoce – místo cest po městě autem zvolit dopravu MHD. Michal Kraus, předseda představenstva PMDP, vysvětluje: „Naším záměrem je prohlubování finanční gramotnosti u dětí pro ně srozumitelnou formou a samozřejmě naše komunikace směřuje i k tomu, aby v budoucnu ve svém rozhodování preferovali veřejnou dopravu jako takovou,“ a dodává: „věřím, že se komiks bude dětem nejen líbit, ale že to s námi i zkusí.“ Komiks vydaly Plzeňské městské dopravní podniky, distribuci do svých škol zajistí město Plzeň.

Výtvarník Vojtěch Jurík se věnuje tvorbě pro děti i pro dospělé. Věnuje se tvorbě kreslených vtip, komiks i knižní ilustraci. Kromě psaní a kreslení se podílí na tvorbě videí a animací. Publikuje vlastní knihy a věnuje se také reklamní tvorbě.  Více o autorovi na http://www.vhrsti.cz/15-veci-ktere-se-mi-povedly-v-roce-2015/

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,99131 s | počet dotazů: 198 | paměť: 27911 KB. | 02.07.2022 - 09:57:55