Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Nové zabezpečovací zařízení na jednokolejné tramvajové trati v Ostravě do konce roku 2008 nebude!


Administrativa oddaluje realizaci bezpečnostního zařízení!, které má instalovat forma AŽD Praha s.r.o. Tragická nehoda z letošního dubna byla impulzem  pro zajištění větší bezpečnosti úseku Vřesinská – Zátiší. Realizace se však zpomalila.

Jaký byl sled událostí?

11.4.2008  nehoda na tramvajové trati a následné vyšetřování a konstatování příčin!

1.7.2008 Dopravní podnik Ostrava vyhlašuje veřejnou obchodní soutěž – je otázkou , zda jsou necelé tři měsíce  časově adekvátní! To mohou posoudit pouze lidé, kteří mají praxi s formulováním podmínek pro veřejnou soutěž s ohledem na definici zadávacích podmínek!

11.8.2008 stanovení termínu pro předložení nabídek

3.9.2008 vyrozumění o vyhlášení vítězné nabídky

8.10.2008 podpis Smlouvy o dílo a zahájení prací s termínem dokončení do konce roku 2008! Realizace zahrnuje práce od projektu, měření, projednání s katastrálním úřadem, výrobu zabezpečovacího zařízení a jeho instalaci.

Firma AŽD Praha s.r.o. postupovala při realizaci obvyklým postupem a počítala pro realizaci zabezpečovacího zařízení jen s “ ohlášením stavby“. To však k takové zakázce nestačí a firma musí žádat o stanovení stavebního úřadu k provedení územního řízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o liniovou stavbu, týká se řízení 522 pozemků v těsné blízkosti tramvajové trati. V celém procesu musí být také zajištěn podpis všech majitelů na Smlouvě o právu provést stavbu. Celý legislativní proces musí být proveden ve správném pořadí aby nedošlo k porušení zákona. Je pochopitelné, že v případě sledované stavby se všichni účastníci realizace bezpečnostního zařízení snaží o jednání v souladu se zákonem. To je správné!

Může být komentář k rychlosti jednotlivých rozhodnutí Dopravního podniku Ostrava, kde je jistě největší prodlení. Bezpečnostní zařízení mohlo být realizováno už před několika lety! I proces vypsání výběrového řízení se mohl zkrátit dejme tomu o týdny či měsíc. Ale v případě odvolacího řízení jiné firmy by se celý proces ještě protáhl a možná by nebyla do konce roku podepsána smlouva o dílo. Obecně je celý proces kolem výběrových řízení  zdlouhavý a termíny na realizace staveb se tak často „zkracují“ s ohledem na čerpání finančních prostředků v jednom roce nebo s ohledem na tlak veřejnosti! A to není dobře. Dodavatel musí garantovat kvalitu provedené práce a to nemůže být limitováno časem.  A tak nezbývá cestujícím na tramvajové trati Vřesinská – Zátiší věřit na dočasná opatření Dopravního podniku Ostrava. Při realizaci bezpečnostního zařízení přejeme firmě AŽD Praha s.r.o dobrou volbu a kvalitní provedení osvědčeného systému.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,89654 s | počet dotazů: 172 | paměť: 24039 KB. | 26.05.2022 - 01:50:48