Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Nové vlaky AVENTRA obnoví vozový park pro příměstskou a městkou dopravu v Londýně


Vedoucí železniční technologie Bombardier Transportation podepsala dvě smlouvy s Transport for London (TfL), na budování a provoz 45 automatizovaných kolejových jednotek. První smlouva na výrobu a dodávku zahrnuje návrh, výrobu, uvedení do provozu a uvedení do provozu 180 nových vozidel, a druhá je na 35-letou dohodu pro zajištění údržby u nových vozidel. Smlouvy jsou v hodnotě 505.000.000 eur. Kromě základních kontraktů zahrnují smlouvy  rovněž možnost rozšíření na dodávku až 24 dalších vlaků a další na prodloužení podpory na údržbu po dobu pěti let.

Per Allmer, prezident Bombardier Transportation pro oblast západní Evropa, Střední východ a Afriku řekl: „Tyto důležité kontrakty ukazují pokračující důvěru TfL v naši schopnost poskytovat vysoce kvalitní dopravní produkty a služby. Těšíme se nejen dodávat tyto nové vlaky pro TfL, ale také poskytovat průběžnou údržbu a technickou podporu. “

Nové vlaky budou mít podobné rysy stávajícího nadzemního vozového parku (také vyráběného Bombardier), včetně průchozích vozů, klimatizací a lepší přístupnost. Vozy nové generace AVENTRA mají inovativní design s optimalizovaným výkonem, včetně snížení hmotnosti, spotřebu energií, náklady na údržbu a vysokou spolehlivostí.

Vozidla budou postaveny v Derby a tato nová smlouva pomůže vytvořit stovky pracovních příležitostí v oblasti Midlands.

Nové jednotky AVENTRA EMU budou dány do provozu na trasách z Londýna na Liverpool Street Enfield Town, Cheshunt a Chingford, a také  mezi Romford a Upminster. Další  vlaky budou jezdit na nadzemních trasách v Londýně. Nové vlaky zahájí provoz v období mezi prosincem 2017 a říjnem 2018.

Bombardier je světovou jedničkou na trhu kolejových vozidel. Hlavní sídlo je v kanadském Montrealu a součástí koncernu jsou výrobní závody ve více než 60 zemích světa. Bombardier  má také závod  v České republice.

Závod Bombardier Transportation v České Lípě byl založen roku 1918 a má v průmyslové výrobě dlouhou tradici. Bombardier Transportation v České republice zde vyrábí svařované komponenty pro regionální a příměstské vlaky, tramvaje a metro.

Zdroj: Bombardier Transportation


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,92979 s | počet dotazů: 206 | paměť: 29464 KB. | 19.08.2022 - 16:24:23