Nové stanice na prodloužené trase metra C

Všechny tři nové stanice metra jsou bezbariérové a jejich prostorové řešení respektuje specifika určité lokality.  FOTO v článku a na Via Gallery.

Stanice Střížkov je originálně řešeným prostorem s přechodovou lávkou nad kolejištěm. Stěny i střecha stanice jsou ze skla a to umožňuje využití denního světla. Kolem stanice jsou chodníky z barevné zámkové dlažby a nově jsou upravené i autobusové zastávky.

Stanice Střížkov  Stanice Střížkov

Stanice Prosek je řešena velice střídmě a na povrchu jsou vidět jen výtahy a krytá schodiště. Vestibul stanice umožňuje propojení pod křižovatkou a výstavba v okolí stanice nasvědčuje, že zde po dokončení staveb dojde ke zvýšení počtu cestujících v metru. Díky stanici prosek došlo k úpravě prostoru mezi obchodním domem Bila a ulicemi Vysočanská a Prosecká. Pochozí plochy mají zámkovou dlažbu v geometrických obrazcích a byla vytvořena klidová zóna s lavičkami. Pod parkovou úpravou mezi stanicemi Střížkov a Prosek je ukrytý tubus metra.

Stanice Prosek  Stanice Prosek

Konečná stanice Letňany je řešena s ohledem na velký počet cestujících. V okolí stanice se nachází areál Výstaviště Letňany a v budoucnosti se počítá s i výstavbou sportovišť a obytných celků. Prostor jižního vestibulu zůstává po zprovoznění stanice uzavřen a o jeho zprovoznění se rozhodně až poté, co bude schválena koncepce využití celého území. Průměrná hloubka stanice pod povrchem je 10,3 metrů a celková délka stanice je 600 metrů. U stanice je parkoviště P+R a autobusové nádraží.

Stanice Letňany Bezbarierová stanice Letňany

 Slavnostního zprovoznění nové trasy metra se zúčastnil primátor hl.města Prahy Pavel Bém a bezbarierovou trasu vyzkoušel i herec Jan Potměšil.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,89911 s | počet dotazů: 161 | paměť: 67000 KB. | 21.06.2021 - 05:43:49
X