Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Nové nízkopodlažní autobusy Iveco Crossway budou jezdit na linkách ve Středočeském kraji


Autobus_Iveco_Crossway

Autobus_Iveco_Crossway

Společnost BOSÁK BUS, spol. s r.o. realizuje projekt modernizace vozového parku „Moderní autobusy společnosti BOSÁK BUS“ s využitím finančních prostředků poskytnutých z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy (ROP SČ). Výše poskytnuté dotace ve výši 40 % činí 5 410 800 korun. Záměrem tohoto projektu realizovaného v období od září 2012 do června 2014 je modernizace vozového parku nákupem 3 nových nízkopodlažních autobusů Iveco Crossway LE 12 m splňujících emisní normu EURO 5, které umožní komfortní přepravu osob se sníženou pohyblivostí a orientací. Z tohoto důvodu jsou částečně nízkopodlažní vozidla vybaveny výklopnou mechanickou plošinou umožňující snadný nástup i výstup cestujícím na invalidním vozíku, seniorům i rodičů s kočárky. „Cílem projektu je vedle modernizace a obnovy vozového parku i zájem dopravce zvýšit kvalitu poskytovaných služeb v rámci veřejné autobusové dopravy. Cestujícím, především pohybově handicapovaným občanům a starším lidem, kteří mají problémy s mobilitou, i rodičům s malými dětmi, chceme umožnit dostat se pohodlně jak na úřady, tak i do zdravotních zařízení nebo za nákupy,“ uvedl Jan Bosák, jednatel společnosti BOSÁK BUS. „Zároveň dbáme na zvýšení ekologičnosti dopravy a chceme pomoci rozvoji regionu Dobříšska, jehož obyvatelé jezdí pravidelně i do hlavního města za prací či kulturou,“ dodal Bosák.

Pořízené nové tři moderní částečně nízkopodlažní autobusy Iveco Crossway LE 12 m budou nasazeny na Dobříšsku, jezdit budou na těchto linkách:  D51 Nový Knín-Dobříš-Příbram, D58 Příbram-Pičín-Dobříš, D54 Dobříš-Županovice

Společnost BOSÁK BUS je jedním z deseti dopravců Středočeského kraje, jejichž projekt prošel přísnými hodnotícími kritérii a byl přijat k realizaci. Projekt je spolufinancován z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy. Společnost BOSÁK BUS patří od roku 2007 do skupiny Arriva, která je po akvizici v roce 2013  součástí skupiny Deutsche Bahn.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,94024 s | počet dotazů: 205 | paměť: 31923 KB. | 07.06.2023 - 11:07:37