Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Nové nízkopodlažní autobusy budou jezdit na Orlickoústecku


Sedm nových komfortních autobusů už jezdí a dalších 25 do konce roku bude na příměstských linkách na Orlickoústecku. Společnost ICOM transport, a. s., nakoupila moderní nízkopodlažní vozy splňující aktuální emisní normu Euro 6. Jsou tak maximálně šetrné k životnímu prostředí i lidem se ztíženou možností pohybu. V rámci pilotního projektu uvedla společnost do provozu sedm vozů Mercedes Citaro, které jsou nízkopodlažní včetně naklápěním k chodníku a jsou vybaveny také klimatizačními jednotkami. Těchto sedm autobusů je navíc o dva metry kratších a lépe se tak hodí na cestujícími méně využívané trasy a užší silnice III. třídy.

První čtyři vozidla byly v polovině února nasazena na linkách v okolí Kamenice nad Lipou, Pacova a Třebíče.

„Do obnovy vozového parku koncern ICOM transport investuje stovky miliónů korun ročně a uvádět do provozu nejnovější techniku jako první na trhu považujeme za součást firemní filosofie,“ přiblížila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva koncernu ICOM.

Koncern ICOM transport klade důraz také na bezpečností prvky, karoserie je odolná proti převrácení vozidla, vyztužené boky karoserie chránící cestující při bočním nárazu, zesílená přední část karosérie chránící řidiče při čelním nárazu, či citlivé hrany dveří zabraňující sevření cestujícího při zavírání dveří. Již v průběhu roku 2015 koncern ICOM transport hodlá pořídit dalších až 140 takovýchto autobusů v různých modifikacích.

Více informací o autobusech http://www.mercedes-benz.cz/content/czechia/mpc/mpc_czechia_website/czng/home_mpc/bus/home/new_buses/models/regular_service_busses/_Citaro_c2/facts/technical_data.html

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,89219 s | počet dotazů: 206 | paměť: 28037 KB. | 08.08.2022 - 01:08:42