Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Nově budovaný tunel na Pražském okruhu má dvě patronky.

V den svátku sv. Barbory (4.12.2006) byla slavnostně zahájena  ražba tunelu mezi Lochkovem a Radotínem na stavbě 514, části vnějšího silničního okruhu kolem Prahy. ( foto a video v článku)

Socha sv. Barbory byla vložena na místo v portálu raženého tunelu a bude po celou dobu prací pod zemí přinášet  “ štěstí „.  Druhou patronkou stavby tunelu je Ing. Marie Nádvorníková ( ŘSD), která provedla “ první kopnutí – hrábnutí “ a jejíž jméno “ Marie “ ponese i nově ražený tunel. V rámci slavnostního zahájení ražby vystoupili také zástupci investora ( ŘSD ČR ) Ing. Alois Lichnovský i dodavatele ( HOCHTIEF CZ) Ing. Tomáš Bílek a představitel sdružení dodavatelů Ing. Jiří Svoboda.

 

 Na stavbě bude průběžně pracovat cca 100 stavbařů a specializovaná ražební technika. V blízkosti stavby bude vybudována dočasná mobilní betonárna, která usnadní dopravu potřebného množství betonu.  Stavba tunelu byla zahájena v červnu 2006 a dokončení je plánováno na závěr roku 2009.

Před zahájením ražby tunelu Ing. Tomáš Bílek

První  Sv. Barbora hlídá tunel

Vyústění průzkumné štoly Místo před vjezdem do tunelu Marie

Technické údaje o stavbě:

Nově ražený tunel má dva tubusy. Klesající tubus o délce 1600 m s dvoupruhovou vozovkou a stoupající tubus o délce 1670 m s třípruhovou vozovkou.

Portál tunelu dnes a po dokončení v roce 2009

Portál tunelu dnes a po dokončení

 

Další informace v článku Zahájení stavby jihozápadní části Pražského okruhu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,78538 s | počet dotazů: 152 | paměť: 22742 KB. | 18.01.2022 - 21:26:58